24.2.20

Motywacja - siła napędowa marzeń

Ostatni wpis, który napisałem na blogu, czyli Niepełnosprawność a spełnianie marzeń pokazuje, że jeśli chcemy spełniać swoje marzenia, to żadne bariery nie mogą nas powstrzymać. Jednak aby spełniać swoje marzenia czy też realizować siebie w taki czy inny sposób musimy mieć pewną motywację. Mamy ostatni tydzień lutego, pogoda również nie przysparza nam chęci do działania. Więc, co zrobić, by taką motywację zyskać? Przede wszystkim nie tracić z oczu to co najcenniejsze, czyli marzeń. 
W dobie dzisiejszego pędu życia łatwo wbić się w rutynę i łatwo też stracić cel. Dodatkowo, bardzo dużo rozpraszaczy wpływa na nasze życie. Na pewno kilka razy w życiu złapaliście się na tym, że zamiast wykonywać swoje obowiązki, zaglądamy w telefon, niby na chwilę, a tak na prawdę mija mnóstwo czasu. Sam również produkując muzykę, łapię się na tym, że zerkam na telefon co jakiś czas i zamiast tworzyć, siedzę na Facebooku lub na Instagramie. Oprócz straty czasu, takie rozpraszacze dekoncentrują nas i wybijają z rytmu.
W internecie można znaleźć wiele stron, blogów poświęconych motywacji, mówiących o tym co zrobić aby zyskać motywację do działania. Wiele z nich mówi nam abyśmy precyzyjnie określali cele, dzielili je na etapy i skutecznie realizowali. Tutaj się z tym zgadzam. Warto precyzyjnie określić co tak na prawdę ma być z tych naszych marzeń i czy chcemy przekuć marzenia w coś realnego. Dzielenie celu na etapy, czyli metoda małych kroczków to również bardzo skuteczne rozwiązanie, prowadzące do spełnienia celu jak i marzeń. Na tych stronach czy blogach można znaleźć również porady typu: czytaj książki motywacyjne, oglądaj filmy, które motywują, słuchaj motywującej muzyki itp. Z tym natomiast zgadzam się jedynie połowicznie, tzn. nie neguję sięgania po wspomniane rzeczy, jednak warto zachować umiar, czyli przeznaczać przynajmniej tyle samo czasu na poszukiwanie motywacji jak i realizowanie ustalonych celów. Jeżeli ta równowaga zostanie zachwiana w stronę tylko poszukiwania motywacji to spędzimy czas tylko np.: na czytaniu książek, zaś jeżeli szala przechyli się głównie na realizację celu to szybko zniknie zapał, w rezultacie marzenia pozostaną tylko marzeniami.
Duże znaczenie dla spełniania marzeń ma tutaj nasze nastawienie na otaczającą nas rzeczywistość. Warto podchodzić optymistycznie do życia, mimo iż nie zawsze jest to proste. Pozytywne nastawienie również jest nieodzownym "paliwem motywacyjnym". 
Podsumowując, nie zmotywujemy się do walki o marzenia, jeśli będziemy poszukiwać tylko samej motywacji. Musimy powoli, lecz konsekwentnie realizować założone cele i urzeczywistniać swoje marzenia. na koniec chciałbym Was zapytać: czy macie jakieś swoje  tzw. "motywatory", czyli co Was motywuje do działania?    
     


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger