26.2.20

Muzyka motywacyjna #1 (26.02.2020)            Ostatnio pisałem trochę o marzeniach, motywacji do działania i spełniania marzeń. W ostatnim wpisie wspomniałem natomiast, że w motywacji istotna jest równowaga pomiędzy rzeczami, które motywują a samą realizacją celów. Uważam jednak , że warto też szukać nowych bodźców, które będą stymulować nas samych do działania. Dlatego też chciałbym przedstawić Wam nowy cykl pt.: "Muzyka motywacyjna". W każdym wpisie z tego cyklu będę publikował kilka utworów, które moim zdaniem idealnie wpasowują się w ideę motywacji, również gatunki muzyczne będą rozmaite. Chciałbym też abyście w komentarzach wpisywali swoje propozycje muzyczne (tytuły czy też linki) które Waszym zdaniem są motywujące i dają Wam tzw. "kopa" do działania i prede wszystkim pozytywny nastrój. Wszystkie utwory będziecie mogli posłuchać tutaj z linków do Youtube, jak i też na Spotify, bowiem stworzę playlistę utworów zamieszczanych tutaj.


Zaczynamy!    

1. Guns N'Roses – Welcome To The Jungle   
Jako pierwszy wchodzi Welcome to the jungle od grupy Guns N' Roses. Bardzo energetyczny utwór hard rockowy, który zawiera w sobie duży zastrzyk energii do działania i wyzwala, przynajmniej u mnie dużą dozę przyjemności.     


2. Queen - We Will Rock You  

Krótki i minimalistyczny utwór od Queen, lecz myślę, że bardzo motywujący swoim  przesłaniem.

3. AC/DC - T.N.T


T.N.T od AC/DC to bardzo pozytywny motywujący do działania utwór hard rockowy. Istna "bomba" energetyczna. 
4. AC/DC – Thunderstruck
Kolejny utwór od AC/DC. Thunderstruck, podobnie do wyżej wspomnianego tytułu razi swoją energią i wprawia mnie w dobry nastrój. 

5. Skarby - Co z tobą mała
Na fali editów polskich utworów, Skarby bardzo się  wyróżniają. Przedstawiony utwór "Co z tobą mała" jest moim zdaniem bardzo pozytywny i nastraja mnie do dalszej pracy.    

6. Męskie Granie Orkiestra 2019 - Sobie i Wam
Hymny Męskiego grania mają to do siebie, że stają się kultowe i zapadają na długo w pamięć. Nie inaczej jest z zeszłorocznym utworem "Sobie i Wam". Pozytywne wibracje aż biją od tego tracka.

7. Nullizmatyk - Sky is the limit
Idealnie motywujący numer od Nullizmatyka. Sky is the limity i tyle. To trzeba posłuchać.   

8. OSTR - ACID
Jeden z nowszych utworów OSTR na świetnym old schoolowym beacie. Idealne do refleksji i chilloutu. 

9. The Weeknd - Blinding Lights
Nowość od The Weeknd, Blinding Lights. Świetny pozytywny utwór stylizowany trochę na nutę synth popową. 

10. Derrick May - Strings of Life
Klasyk muzyki House i Techno od legendy Derrika May'a. Utwór ten bardzo mnie hipnotyzuje i napawa optymizmem. 


To na razie wszystko i zapraszam na następną część. Zapraszam też do komentowania i wrzucania swoich propozycji na kolejne listy muzyki motywacyjnej. :)  

Playlista na Spotify:

2 komentarze:

 1. Przyjemna lista, jest rock i też coś po polsku. Z motywacją jest tak, że oprócz skoczności, czy melodyjności, dobrze jest mieć pozytywne wspomnienia z jakimś utworem. Wtedy nawet coś mniej "energetycznego" może dać fajnego kopniaka. ;)
  A ostatnio przewija się mi gdzieś ten utwór: Hurt - Załoga G

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Jak najbardziej się zgadzam. Pozytywne uczucia związane z danym utworem również potrafią nie lada zmotywować. Co do utworu zespołu Hurt to na pewno znajdzie swoje miejsce w szeregach tego zestawienia. :)

   Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger