28.2.20

Winylowy Przegląd #2 (28.02.2020)

     Mamy ostatnie dni lutego, zaraz marzec, więc postanowiłem w drugiej części winylowego przeglądu podsumować winylowe zakupy i przedstawić Wam kilka rzeczy, które kupiłem w styczniu i lutym tego roku.  I tak o to wybrałem pięć płyt z tego co kupiłem i  które uważam za ciekawe kąski muzyczne.  
Zaczynamy Winylowy Przegląd #2: 

1.  Jeff Mills ‎– The Director's Cut Chapter 6 
Zacznę od klasyka muzyki Techno, który kupiłem w styczniu tego roku. The Director's Cut Chapter 6 reissue series  to wznowione wydanie  serii płyt z wytwórni Axis Records. Na płycie mamy legendarny już utwór "The Bells" jak i wersję, która została zagrana razem orkiestrą tzw. Blue Potential  Version. Na dokładkę, na płycie mamy jeszcze ambientowy utwór "The Homosapien Sapiens". 
    
2. Subradeon - Sounds of our mothers mothers
Płyta również zakupiona w styczniu. Wydawnictwo te ukazało się w wytwórni tego samego artysty, czyli w Subradeon Records. Jest to limitowane wznowienie tego wydawnictwa. Zawiera 3 utwory od Subradeona i remix od Jahannes Volk. Detroit Techno w całej okazałości. 

3. Recondite - Dwell
Najnowsze dzieło niemieckiego producenta, specjalizującego się w atmosferycznym, nieoczywistym techno, znajdującego się gdzieś na granicy różnych gatunków muzycznych, czyli Recondite. Taki jest też ten album, bowiem "Dwell" to dwupłytowe wydawnictwo zawierające  10 utworów, które zabiorą nas w świat różnych dźwięków, melodii połączonych z beatem  Techno, oraz co ciekawe, z beatem Lo-Fi Hip-Hop. Trzeba przyznać też, iż styl Lo-Fi ciągnie się przez cały album. Polecam, szczególnie  fanom brudnej i melodyjnej elektroniki.  

4. Laurent Garner - Tribute EP
Zakupiona płyta w lutym, czyli  "Tribute" Ep od Laurent Garnier została wydana w 2017 roku w niemieckiej wytwórni Kompakt. Jest to swoisty ukłon w stronę progresywnego Techno i House. Wydawnictwo zawiera 2 utwory: "1-4 Doctor C'est Chouette" i "From The Crypt To The Astrofloor". Idealne dla fanów progresywnych brzmień. 

5. Mike Schommer ft. Milly James - COME HOME EP   
Na koniec przedstawiam Wam tegoroczne wydawnictwo z wytwórni Greyscale, znanej wszystkim fanom Dub Techno.  "Come Home" Ep to piękna fuzja muzyki Dub i Dub Techno z wokalem Milly James. Muzyka idealna do chilloutu. Na dokładkę mamy tutaj remix od Deepchord. Warto wspomnieć, że płyta została wydana w białym kolorze, podobnie jak każdy winyl w katalogu Greyscale. 
    To już wszystko na dziś. Zapraszam na kolejny Winylowy Przegląd jak i na nowy cykl z serii Muzyka motywacyjna który będzie ukazywać się co środę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger