11.3.20

Muzyka motywacyjna #3 (11.03.2020)


Mamy dziś środę, więc zapraszam Was na kolejny, trzeci już, przegląd Muzyki motywacyjnej. Dziś przyjrzymy się trochę bardziej muzyce elektronicznej, ale nie zabraknie także klimatów gitarowych jak i Rapu oraz muzyki alternatywnej. Będzie też utwór od Was, który został podesłany na mojego facebookwego walla.  Zapraszam!!


1. Kiasmos - Looped 
Jak sama nazwa wskazuje, Looped to "pętla" świetnych dźwięków, kojących z jednej strony, z drugiej zaś motywujących. Tempo idealne. Nie za szybkie nie za wolne, dostosowujące się do nas samych. Godne polecenia. Ciekawostka: na Youtube jest wersja dwu i półgodzinna.

2. Moderat - Running
Czas na wyższe obroty. "Running" to utwór pochodzący z trzeciej płyty trio Moderat (Modeselektor i Apparat) wydanej w 2016. Myślę, że "Running" idealnie Was nakręci.

3. Daft Punk - Harder Better Faster Stronger
Świetny, motywujący utwór od Daft Punk. Idealnie, moim zdaniem "wkręca" na obroty, dodaje  pozytywnej energii. Do tego świetny teledysk, w wersji anime, który jest całością większej części, nazwanej "Interstella 555". 


4. Rockers Revenge - Walking on Sunshine
Ten utwór został podesłany przez Was w komentarzu na moim wallu pod ostatnią częścią, z podpisem: "nic nie motywuje bardziej, jak spacer w promieniach słońca" I szczerze... Zgadzam się z tym w 100%.


5. Van Halen – Jump
Kolejny utwór to "Jump" od amerykańskiej grupy Van Halen. Jest to kawał dobrego Hard Rocka ze świetnymi riffami na syntezatorach. Bardzo pozytywny przekaz.


6. David Bowie – Heroes 
David Bowie, sceniczny "kameleon", występujący pod wieloma wcieleniami scenicznymi (Ziggy Stradust, Aladdin Sane itd.) wydał świetny utwór w 1977 roku, który wg. legendy, był inspirowany parą kochanków, spotykających się w cieniu muru berlińskiego, obserwowanego przez Bowiego. Rzeczywistość, była inna, ponieważ Bowie nie miał widoku na mur ze swojego studia. Piosenkę zaś interpretuje się jako opowieść o rozpaczy i determinacji.7. David Bowie – Let's Dance
Następny utwór na liście od Davida Bowie, czyli "Let's Dance". Jest to jedna z najszybciej sprzedawanych piosenek od Bowie. W ciągu pierwszego tygodnia od wydania, "Let's Dance" dostało się na piąte miejsce w UK Singles Chart.  Jest to też drugi i ostatni singiel Davida, który był numerem 1 w Stanach Zjednoczonych. uważam, że utwór na to zasłużył.

8. Iron Maiden - Aces High
Myślę, że ten utwór jest świetnym przykładem motywacji, bowiem "Aces high" brytyjskiej grupy heavymetalowej Iron Maiden opowiada o brytyjskim lotniku RAF-u walczącego z Luftwaffe podczas bitwy o Anglię.

9. Pezet - Intro
"Intro" to singiel najnowszej płyty Pezeta: "Muzyka współczesna". myślę, że ten utwór idealnie oddaje ducha walki i motywacji, czego dowodem  jest kawałek tekstu z utworu:"Często się upada, wstawaj tak jak Niki Lauda"

10. The Dumplings & Mery Komasa - Jestem Kobietą
"Jestem kobietą" to utwór od The Dumplings i Mery Komasy nagrany w ramach kampanii #DoYou, czyli manifestu dla wszystkich kobiet, który jak napisane jest w opisie pod filmikiem: "zachęca je do bycia sobą, nie poddawania się narzuconym normom, robienia rzeczy tylko dla siebie bez względu na to jak postrzega to otoczenie." Myślę, że jest to utwór idealny na dzisiejszą listę, szczególnie, że kilka dni temu był Dzień Kobiet. Spóźnione, lecz szczere życzenia: Wszystkiego Najlepszego! 💐


To już wszystko na dziś. Zapraszam na kolejną odsłonę za tydzień i do podsyłania w komentarzach (tutaj lub na Facebooku) swoich propozycji utworów muzycznych, które Was osobiście motywują do działania, pracy czy też ćwiczeń. Lista na Spotify również została zaktualizowana o dzisiejsze tracki. Całość poniżej ↓

Spotify:

4 komentarze:

 1. Van Halen i David Bowie- uwielbiam! Ja bym tu jeszcze dodała Dancing in the Street i na pewno coś od Bon Jovi- może nowy utwór, Limitless.. 😍 Miło zaskoczyła mnie ta lista, bo spodziewałam się tylko jednego gatunku muzycznego! 😍 Chyba jednak nie mam ulubionego cyklu 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz i tytuły! 😍 Na pewno znajdą się na kolejnej liście w przyszłym tygodniu. Cieszę się, że mogę kogoś miło zaskoczyć. :) Co do gatunków muzycznych to w sumie uwielbiam wszystko (oprócz disco polo, ale nie hejtuję) ;)

   Usuń
 2. Haha też nie przepadam! A co najśmieszniejsze, trochę utworów znam na pamięć, boo... Śpiewałam na weselach 😂

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger