18.3.20

Muzyka Motywacyjna #4 (18.03.2020)  Witam Was w kolejnej, czwartej już części z cyklu "Muzyka motywacyjna". Dziś zaprezentuję Wam kilka utworów, które podesłaliście mi w komentarzach do poprzedniej części jak i w social mediach. Jak zawsze będzie różnorodnie, klimatycznie oraz z odpowiednią dawką motywacji. Przy okazji... Czekam na kolejne propozycje do listy. Stwórzmy razem najlepszą i największą playlistę motywującą. Całość znajdziecie na końcu wpisu jako playlistę na Spotify, którą śmiało możecie obserwować.

Zaczynamy czwartą część!


1. David Bowie & Mick Jagger - Dancing in the Street

Pierwszy utwór w dzisiejszej liście to fuzja dwóch, świetnych głosów Bowie i Jaggera. Został wskazany w komentarzu do poprzedniej części. Myślę, że słusznie, ponieważ tytułowy taniec na ulicy to dawka pozytywnej i motywującej energii. Aż szkoda, że aktualnie nie możemy zatańczyć na ulicy, ale zawsze możemy zatańczyć w domu.

2. Bon Jovi - Limitless

Drugi z utworów podesłanych w komentarzu. Jeden z najnowszych singli z nadchodzącej, piętnastej płyty Bon Jovi to zarówno w moim jak i autorki komentarza świetny utwór motywacyjny, pełen pozytywnych wibracji. Trzeba włączyć i posłuchać.


3. Piotr Zioła - Nie mamy skrzydeł (Albo inaczej 2) 

Piotr Zioła w świetnej aranżacji oraz w świetnym projekcie Albo inaczej, który ma na celu przedstawienie utworów muzyki Rap w innym, alternatywnym stylu. Piotr Zioła wziął tutaj na warsztat utwór Miousha. I wyszło to na prawdę dobrze. Polecam!


4. Pharell Williams – Happy 

Pharell Williams ze swoim utworem "Happy", wydanym pod koniec 2013 roku. Singiel wchodzi w skład ścieżki dźwiękowej do filmu "Minionki  rozrabiają". Warto wspomnieć, iż utwór uzyskał nominację do Oskara jako Najlepsza Piosenka Oryginalna.


5. Paktofonika - Jestem Bogiem

„Jestem bogiem” Paktofoniki to kwintesencja motywacji. Utwór ten, mimo melancholijnego beatu, posiada swoisty przekaz, który daje nam kopa i oraz okazję do przemyśleń. Subiektywne uważam, że każdy na w sobie „boską cząstkę”. Potencjał, który powinniśmy wykorzystywać, dlatego też „Jestem bogiem” było jednym z czynników, które zdecydowały o tym, że wybrałem taki a nie inny pseudonim artystyczny.
6. N'To - The Morning After

Trzeci utwór, który podesłaliście, tym razem w social mediach to  świetne, progresywno-houseowe brzmienie. Dźwięki, które są zawarte idealnie odzwierciedlają tytuł. Myślę, że będzie ten utwór Was motywować od rana do wieczora.


7. Gigee - Moyocoyotzin

Czwarty i ostatni utwór polecony przez Was to "Moyocoyotzin" od Gigee. Jest to czysta dawka energii, skondensowana w siedmio i pół-minutowym utworze z pogranicza Techno i Melodic Techno. Myślę, że "Moyocoyotzin" pobudzi i zmotywuje Was do działania.


8. Awolnation – Sail

Zapewne pamiętacie serię filmików na YouTube. „People are amazing/awesome”. Ta seria kompilacji często zawierała w sobie ten utwór, który potem stał się swoistym hymnem motywacyjnym.9. Ptaki - Słoneczny Pył (Eltron remix)

Słoneczny pył to utwór pochodzący z płyty „Przelot”. Tym razem w remixie Eltrona. Utwór ten kojarzy mi się z plażą, słońcem i wakacjami. Kapitalny kawałek, zarówno do chilloutu jak do motywacyjnego nastrojenia się na kolejny dzień.


10. Four Tet - Morning Side

Idealny utwór na sam początek dnia. Warto go sobie włączyć od rana, bowiem jest delikatny i świetnie pobudza oraz motywuje. Dodatkowo trwa on ponad 20 min, więc znakomicie pasuje do pory śniadania.
To już wszystko w czwartej części "Muzyki motywacyjnej". Zapraszam jak zwykle do podsyłania tytułów, bądź linków do utworów które działąją na Was motywująco. Na dole oczywiście lista do Spotify.


2 komentarze:

  1. Wooow! Przyczyniłam się do wpisu! 🔥 Uwielbiam Bon Jovi! 💛💙💜 Bardzo lubię też Sail! Super! Wielkie dzięki za ten wpis, sprawiłaś nam mega ogromną radość. 💙🔥

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To bardzo mi miło. 😊 Niezmiernie się cieszę, że sprawiłem Wam radość tym wpisem. 🙌 🔥🔥

      Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger