1.4.20

Muzyka motywacyjna #6 (1.04.2020)To już szósta odsłona "Muzyki motywacyjnej". Dziś, podobnie jak i w poprzednich pięciu częściach będzie duża różnorodność gatunkowa, bowiem mamy do czynienia z elektroniką i rockiem, popem a także muzyką rap, czyli wszystko, co najlepsze, co najbardziej motywujące. Zachęcam do podsyłania własnych propozycji do następnych części "Muzyki motywacyjnej". Stwórzmy razem największą i najlepszą playlistę z muzyką idealną do motywacji. Całość oczywiście znajdziecie poniżej na Spotify. 

Zaczynamy! 

1. Dj Boring - Winona

Utwór ten to świetny kąsek muzyki Deep House. Na pozór może się wydawać mało motywujący, by jednak ten pierwiastek motywacji w nim dostrzec trzeba wsłuchać się w sampel, który został wycięty z jednego wywiadu aktorki, Winony Ryder. W tym wywiadzie aktorka opowiada o swoich początkach w swoim fachu, gdzie uznawano ja za niewystarczająco ładną jak na standardy Hollywood. Jednak mimo to, Winona jest świetną i bardzo rozpoznawalną  aktorką, dlatego uznałem, że utwór ten musi pojawić się na tej liście.   

2. Rudimental - Waiting all night

Zapewne pamiętacie ten utwór, który siedem lat temu był często puszczany w stacjach radiowych i telewizyjnych. Mimo, iż ten kawałek jest bardzo rozpoznawalny, to umieszczam go z względu na motywujący wydźwięk utworu jak i teledysku. Uważam, że teledysk mega pasuje do tematyki bloga. 

3. Kapitan Nemo - Zakręcony Maratończyk

"Zakręcony maratończyk" z z 1986 roku od Kapitana Nemo, mistrza polskiego synth-popu to moim zdaniem idealnie motywująca propozycja do listy. Polecam włączyć! 

4. Bon Jovi - Keep the faith

Nadszedł czas na pierwszy utwór, który podesłaliście w komentarzu do poprzedniej części. Utwór ten z 1992 roku moim zdaniem dobrze wpasowuje się do teraźniejszych wydarzeń i myślę, podobnie jak autorka komentarza, iż utwór od Bon Jovi też idealnie będzie was motywował i podtrzymywał na duchu. Keep the faith! 

5. Maroon 5 - lucky strike

Drugi utwór, który podesłaliście w komentarzu to "Lucky strike" od Maroon 5. jak napisała współautorka komentarza, utwór bardzo poprawia nastrój W pełni się z tym zgadzam, tak więc umieszczam go na dzisiejszej liście, byśmy sobie wszyscy poprawili nastrój.   

6. Męskie granie 2018 - Początek

"Początek" to piąty utwór w dzisiejszym zestawieniu. Utwór nagrany na potrzeby trasy Męskie granie przez trio: Zalewski, Kortez, Podsiadło. Subiektywnie uważam, że "Początek" idealnie poprawi nastrój i zmotywuje Was na kolejne dni. Ciekawostka: teledysk do utworu został nagrany jako tzw. mastershot, czyli nieprzerwany żadnym cięciem ani montażem.    

7. U2 – Beautiful Day 

"Beautiful day" od U2 to kolejny muzyczny przykład na to, że każdy dzień może być piękny. Osobiście również tak uważam, dlatego wrzuciłem ten utwór na dzisiejszą listę. Jako ciekawostkę powiem Wam, że ten utwór w 2001 roku zdobył aż 3 nagrody Grammy. 

8. Grammatik - Nie ma skróconych dróg

Utwór od polskiej grupy Grammatik pięknie wpasowuje się w ideę motywacji, gdyż chłopaki tym utworem mówią o tym, że pomimo trudności napotykanych w życiu warto cały czas iść na przód i nie warto w pewnych dziedzinach iść na skróty bo to może się źle skończyć.  

9. WWO - Damy radę

Tytuł tego utworu od warszawskiej grupy WWO jest bardzo wymowny i chyba więcej nie trzeba pisać, wystarczy włączyć. "Damy radę!" 

10. OSTR, Hades, Sascha Vee - Psychologia tłumu

"Psychologia tłumu" od OSTR i Hadesa i Saschy Vee udzielającej się w refrenie. Zdecydowałem się wrzucić ten utwór, gdyż uważam, że motywuje on i zachęca do samodzielnego myślenia oraz by nie podążać za tłumem. 


 Na koniec oczywiście zachęcam do wysyłania swoich propozycji do listy. Pod spodem, jak zawsze lista do Spotify.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger