8.4.20

Muzyka motywacyjna #7 (8.04.2020)

(fot: unsplash.com)

Dziś mamy środę, 8 kwietnia, więc pora na 7 odsłonę "Muzyki motywacyjnej". Dzisiejsza odsłona tego cyklu jest bardzo wyjątkowa, bowiem goszczę dziś dwa blogi: zapowiedz.org oraz  muzyczna-lista.pl Twórczynie tych blogów podesłały utwory, które są dla nich najbardziej motywujące. Swoją drogą polecam Wam zajrzeć na te dwa blogi. Znajdziecie tam mnóstwo świetnych, niebanalnych tekstów okraszonych świetnymi zdjęciami. Do tego dużo ciekawych informacji. By nie przedłużając... Zaczynamy!

Zacznijmy od poleconych utworów przez autorkę bloga Muzyczna Lista

(fot: muzyczna-lista.pl)

Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, jaka muzyka mnie motywuje. Dużo zależy od nastroju, momentu. Jednego dnia energii do działania doda mi kawałek metalowy, innego będzie to poezja śpiewana. Wybrałam więc trzy utwory z trzech różnych gatunków, które najbardziej mnie motywują. 

Nightwish - My Walden

Motyw natury i wolności z niej wynikającej jest mi bardzo bliski. Pewnie dlatego, że wychowałam się w górach, gdzie bardzo łatwo to poczuć. Dlatego też bardzo mnie motywuje dając mi poczucie, że nic mnie nie ogranicza. Na płycie Endless Forms Most Beautiful grupy Nightwish dominuje właśnie taka wolność. Jednak najbardziej skumulowana jest w utworze My Walden. I to on nie raz daje mi przysłowiowego kopa do działania.


Daria Zawiałow, schafter, Ralph Kamiński - Czy ty słyszysz mnie?

Kampania PUMA Talents dostarczyła sporej ilości kawałków motywujących do działania. Zresztą taki był jej cel - inspiracja do tego, by iść swoją drogą, być w zgodzie z samym sobą. Takie wsparcie jest bardzo ważne, szczególnie w chwilach, gdy nie wszystko idzie tak, jak powinno. Czy ty słyszysz mnie? motywuje przekazem, który mówi o tym, że warto pójść swoją ścieżką. 


Garou, Daniel Lavoie, Patric Fiori  - Belle

Motywacja może być różna. Czasami powoduje, że chce się pójść pobiegać, innym razem zmusza do nauki. Belle należy do tej drugiej kategorii. Ilekroć ją słyszę czuję nieodpartą chęć do nauki francuskiego. I chociaż bywa różnie, po wysłuchaniu tego utworu mam ochotę wrócić do nauki, nawet jeśli wydaje mi się, że sobie ten język całkiem odpuściłam.Przejdźmy teraz do utworów wybranych przez autorki bloga Zapowiedz

(fot: zapowiedz.org)

Elton John - I'm still standing

Nasza propozycja to Elton John. Wybrałyśmy ten utwór, bo rytm tej piosenki sam porusza duszę i ciało. Poza tym, za każdym razem, gdy tylko jej słuchamy mamy uśmiech na twarzy. Utwór co prawda pochodzi z roku 1983, ale jego sens jest i będzie nadal aktualny. Elton śpiewa tu bowiem o nieszczęśliwej miłości, ale z nadzieją na lepsze jutro. Nie udało Ci się coś w życiu? Plany się nie powiodły? Zaśpiewaj za Eltonem, że to i tak Cię nie złamie, bo …. I’m still standing! ;)


Perfect - Pepe wróć

I tu, za zmarłą, wspaniałą artystką Korą mogłybyśmy wykrzyczeć: KOCHAM! KOCHAM! KOCHAM! Tylko w liczbie mnogiej. ;) I co z tego, że to piosenka z tęsknoty za piwem? Wystarczy posłuchać, pobujać się i powspominać czasy, gdy jeszcze mogliśmy wyjść z domu. I co? Uśmiech na naszych twarzach pojawia się sam! Prawda? A naszym ulubionym fragmentem jest ten, gdy Markowski wyśpiewuje 
„Łapię kilka dych
Rzucam się do drzwi
Serce mrozi strach
No i ścięło mnie
Bo zamknęli sklep
Odkąd ciebie brak”
I jak tu się nie uśmiechnąć? 


Justin Timbarlake - Say something  ft. Chris Stapleton

Tej piosenki również nie mogło zabraknąć w odpowiedzi na pytanie: Jaki utwór Was motywuje? Jest to numer, który słuchamy bardzo często, a jedna z nas wręcz od niemalże około 2 lat na replayu. Doceniamy w nim wszystko. Od prostych słów, po gitarowe brzmienie połączone ze śpiewem chóru, a to wszystko okraszone zostało dopełniającym całość teledyskiem. Pomimo tego,  że w naszych sercach częściej grają mocniejsze brzmienia, musimy to w końcu powiedzieć publicznie! Kochamy ten utwór. I nic tak jak on nie dodaje nam skrzydeł. Utworami poleconymi dziś przeze mnie będą: 

AC/DC - Back in black 

Jeden z bardziej popularniejszych utworów grupy AC/DC z płyty o tym samym tytul. Stwierdziłem, że AC/DC nigdy za wiele. Ten utwór moim zdaniem jest bardzo motywujący, gdyż traktuje on o powrocie na scenę z nowym materiałem po śmierci wokalisty Bona Scotta. Zgodzicie  się ze mną iż Back in black" jest idealnym utworem dla każdego "powracającego" ze swojego kryzysu. 


Brygada Kryzys - To co czujesz to co wiesz

"To co czujesz to co wiesz" Brygady Kryzys to istny majstersztyk muzyczny. uważam, że świetnie nadaje się do motywacji jak i do głębokich przemyśleń na temat życia, danych sytuacji naszym życiu, wyborów, które dokonujemy. Myślę, że ten utwór nakłania nas do samodzielnego myślenia i dokonywania własnych, nienarzuconych przez nikogo wyborów.    


Maanam - Oprócz błękitnego nieba

Świetny utwór grupy Maanam, który został scoverowany przez zespół Golden Life, który dał większą rozpoznawalność temu utworowi, jednak mam wrażenie,  iż oryginał jest bardziej emocjonalny. Znajdziemy tu piękny miks gitar, syntezatorów o śladową ilość perkusji oraz wokal Marka Jackowskiego. Jest to idealny utwór, który pomaga spojrzeć na życie trochę inaczej i dostrzec małe rzeczy. 


Gramatik - Just chillin 

Jako ostatni utwór polecam "Just chillin" od słoweńskiego producenta hip-hopu i trip-hopu, czyli Gramatik. Utwór ten jest idealny do chilloutu, zebrania myśli, złapania oddechu, ale równocześnie potrafi zmotywować. 


Na koniec chciałbym bardzo podziękować zarówno muzyczna-lista.pl jak i zapowiedz.org za dołożenie swojej cegiełki do tego cyklu. Piękne utwory, które myślę... Trafią w gust każdego i dadzą zastrzyk pozytywnej energii oraz motywacji do działania. Wszystkie utwory z dziś jak i z poprzednich części znajdziecie na Spotify. Cała lista poniżej. Zapraszam do obserwacji listy. Kolejne utwory za tydzień. Zachęcam również do odwiedzania zaproszonych blogów zapowiedz.org jak i muzyczna-lista.pl 


    

4 komentarze:

 1. Bardzo, ale to bardzo dziękujemy za współpracę! I co tu dużo mówić! Udał nam się ten wpis. Z Wami była to czysta przyjemność i mamy nadzieję, że jeszcze niejednym wspólnym tekstem zaskoczymy czytelników. 💜 Jesteście super! 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również Wam dziękuję za współpracę i za tak piękne utwory, które podesłałyście. Również mam taką nadzieję, że będziemy zaskakiwać czytelników kolejnymi tekstami.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy wpis, znalazło się tu kilka utworów, które naprawdę lubię. Nightwish kiedyś bardzo często słuchałam, aż naszła mnie ochota na odkurzenie starej playlisty :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger