15.4.20

Muzyka motywacyjna #8 (15.04.2020)


To już 8 część z cyklu "Muzyka motywacyjna". W zeszłym tygodniu gościłem dwa blogi: Zapowiedz oraz Muzyczna lista. W tym wydaniu muzyki motywacyjnej podrzucę Wam mieszankę muzyczną, która powinna Was zmotywować i dać power na kolejne dni. W dzisiejszym odcinku z tej serii usłyszycie m.in.: Tilt, Hey, Craig David, Sistars czy Apparat. Oczywiście zachęcam do podsyłania w komentarzach swoich propozycji czy to w linku, czy tytuł. Uwzględnię niemal każdy utwór w następnych częściach. Może być to pop, hip hop, elektronika, rock, metal. Stwórzmy najlepszą playlistę motywacyjną. Całość znajdziecie jak zawsze na końcu w formie playlisty na Spotify. By nie przedłużając wstępu... Zacznijmy więc ósmą część "Muzyki motywacyjnej"!

1. Tilt - Jeszcze będzie przepięknie

Przepiękna ballada napisana przez Tomasza Lipińskiego, lidera zespołu Tilt. Ballada ta daje nadzieję na lepsze jutro. W tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, utwór ten niech będzie motywatorem dla nas, byśmy przetrwali ten trudny czas. Jako ciekawostkę mogę dodać, że pomysł na tę piosenkę zrodził się podczas wycieczki Lipińskiego do Moskwy, gdzie odwiedził on dom towarowy na placu Czerwonym. Zauważył tam kobiety tłoczące się przy ladzie. Nagle obok lidera Tilt przeszedł starszy człowiek, który widząc tę scenę pokręcił głową i powiedział „Dziewuszki, szto wy? Jesio budiet priekrasno, jesio budiet normalno”, czyli po polsku: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".


2.   Hey - Moja i twoja nadzieja

Kolejny świetny utwór wlewający nadzieję w nasze serca. Utwór ten został także wydany jako singiel charytatywny w 1997, w czasie wielkiej powodzi. Na krążku znalazło się pięć wersji tego utworu, przy czym najbardziej istotna była wersja "Moja i twoja nadzieja '97". Na tej wersji udzieli się m.in.:Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Grzegorz Markowski czy Czesław Niemen. Myślę, że utwór ten idealnie wpasowuje się w klimat wydarzeń, zarówno z roku 1997 jak i z roku 2020.


3. Sistars - Synu

"Synu" to utwór pochodzący z pierwszej płyty "Siła sióstr" grupy Sistars. Postanowiłem umieścić ten utwór tutaj ze względu na jego motywujący charakter. Myślę, że delikatny beat i motywujący tekst na pewno wpłyną na Was bardzo pozytywnie.


4. Craig David & Sting - Rise and fall

Skoro już jesteśmy przy R'n'B to warto wrzucić na listę ten o to utwór od Craig Davida i Stinga. Świetne połączenie tych dwóch panów plus muzyka z motywami z "Shape of My Heart" i motywujący tekst, który mówi nam o wzlotach i upadkach to idealne połączenie muzyczno-motywacyjne.

5. Trzeci Wymiar - Murmurando

Przejdźmy z R'n'B do Rapu, który chyba posiada najwięcej utworów o charakterze motywacyjnym, ze względu na swoje pochodzenie. Taki jest ten utwór od nieistniejącej już grupy Trzeci Wymiar. "Murmurando" ma w sobie taki motywator, który mówi nam by czerpać garściami z życia, mimo wszelkich problemów, które przytrafiają nam się każdego dnia. 


6. L.U.C ft. Katarzyna Figura, Sarsa - Dobra fala

Trzeba przyznać, że "Dobra fala" to bardzo dobra fuzja Hip-Hopu i Popu. jest to utwór o ciekawym znaczeniu, które mówi nam byśmy nie przegapili żadnych z chwil, bo być może znajdziemy swoje 5 minut, które warto wykorzystać. 7. Apparat - Heroist 

Utwór od Apparat, pochodzący z najnowszej płyty "LP 5" z 2019 roku. Jest to kawał dobrej elektroniki. "Heroist", jak sama nazwa wskazuje jest opowieścią o bohaterce, która pomaga zmagać się z wątpliwościami, które oplatają nas jak korzenie. Bohaterka daje nadzieję na lepsze jutro, pokazując słuchaczowi świt. Polecam ten utwór, ze względu na jego motywujący charakter, ale i nie tylko. Doznania muzyczne tylko potęgują odczucie tekstu.


8. Stimming - Trains of Hope

"Trains of hope" Stimminga to świetny przykład na to,  iż można motywować nie tylko słowem , ale też i samą muzyką i tytułem. Utwór ten jest swoistym pociągiem nadziei, który myślę, że zaparkuje na Waszym peronie.9.  Nicolas Jaar - Fight

"Fight", jak sama nazwa wskazuje można interpretować jako walkę, bądź też jako motywator do walki. I myslę, że ten utwór, po przez swoją rytmikę jest właśnie takim motywatorem, dlatego umieszczam go tutaj, na tej liście.10. Mathias Tanzmann - Runner

Tytułowy biegacz (ang. Runner) to świetny motywator do biegania (choć jest to teraz niewskazane) jak i motywator do życia na pełnych obrotach. Mam nadzieję, że i również Was wkręci na wyższe obroty i wyzwoli w Was pozytywną energię.      To już wszystko na dziś. Zachęcam jeszcze raz do podsyłania swoich propozycji muzyczno-motywujących. Sekcja komentarzy jest Wasza. Całość znajdziecie niżej, na playliście Spotify  4 komentarze:

 1. No i mój drogi! Znowu strzały w dziesiątkę. Ja bym tu tylko odrzuciła Sistars, bo jakoś nie za bardzo ich muzyka do mnie przemawia CHOCIAŻ ,,Gwiazdy" od Natalii są super. No i jeszcze za jedno je podziwiam, o ile mnie pamięć nie myli również Natalię, za ekologiczne płyty, które wytworzyła i wydała. Nie wiem co prawda jak sprawdziły się w praktyce, ale naprawdę jest to kega ciekawe i jakoś daje nadzieję na to, że kupując płytę nie przyczyniamy się tym samym do kaleczenia Matki Ziemii. Naprawdę ekstra sprawa. Warto poczytać! Chyba, że już to wiesz, co też jest możliwe, ale tak napisałam, bo akurat wpadło mi do głowy i zawsze jak słyszę o sIostrach Przybysz, albo o formacji Sisters to o tym mówię. 😂 Po prostu mega mnie to fascynuje, że ktoś wpadł na takie proste, ale jakie użyteczne dla srodowiska rozwiązanie. 💪

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda, nie do końca zgadzam się ze wszystkimi poglądami sióstr Przybysz, to jednak akurat ten aspekt eko płyt bardzo mi się podoba. Tłoczenie płyt z odpadków z innych płyt to na prawdę świetny pomysł. Mniej śmieci przynajmniej. Co do ich muzyki to już wedle gustu. ;)

   Usuń
 2. Cześć mój imienniku Piotrze. Bardzo lubię słuchać podobną muzykę oraz tworzyć muzykę.
  Uważam, że trzeba rozszerzyć percepcję słuchaczy o:
  1. Blade loki – dranie
  2. Piotr Banach – Ściana
  3. Bas tajpan – Korzenie i kultura
  4. Romantycy lekkich obyczajów – lodziarka
  5. Marcel (@.@) Focus – very high
  6. Lao Che – Hyropiekłowstąpienie
  7. Same suki – VillageAnka
  8. The doors – riders of the storm
  9. Ras luta – Miłość w każdym domu
  10. Marillion - Beatiful

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Dzięki za propozycje! Na pewno uwzględnię te utwory w następnych wpisach z tego cyklu. :)
   Pozdrawiam

   Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger