22.4.20

Muzyka motywacyjna #9 (22.04.2020)


To już dziewiąta część Muzyki motywacyjnej. Cykl ten od dziewięciu tygodni gości na moim blogu i muszę przyznać, że z Waszą pomocą kształtuje się piękna playlista świetnych utworów, które zmotywują Was na każdej płaszczyźnie życia codziennego. Nie inaczej jest w tym przypadku, bowiem podrzuciliście garść dobrych utworów, od których zacznę dzisiejszy odcinek.  

1. Voo Voo - Ja żyjęUtwór ten podesłaliście mi na jednaj z grup facebookowych, na której umieściłem wcześniejszą, ósmą część tego cyklu. Utwór ten jest połączeniem minimalistycznego tekstu z dość rytmiczną muzyką. Powoduje to, że od razu chce się żyć. Podobnie myślę jak osoba, która nadesłała utwór, że jest to bardzo motywujący kawałek. Polecam włączyć.
 

2. Stanisław Soyka - Zależy miUtwór, którego nie znałem, a który znalazłem w jednej z reklam. Pięknie tutaj Soyka mówi o czerpaniu z życia wszystkiego co najlepsze. Myślę, że warto odnaleźć tą radość w małych rzeczach, które spotykamy na swojej drodze każdego dnia. Dlatego myślę, że warto doceniać ważne rzeczy. 
   

3. The Doors – Riders of the storm Drugi z utworów z komentarza. Któż nie zna "Riders of the storm" od The Doors? Jest to kawał klasyki muzyki rockowej. Myślę, że jest to trafny tytuł, pasujący do naszych czasów. Wierzę, że przejdziemy przez tę burzę, którą mamy na świecie.  


4. Robbie Williams - Live my life Mimo, że sam osobiście nie przepadam za twórczością Williamsa, to jednak ten utwór mi się podoba, dlatego zdecydowałem się go umieścić na tej liście. Ma coś w sobie bardzo pozytywnego i motywującego. Ciężko to określić słowami, jednak myślę, że po odsłuchaniu tego utworu znajdziecie tą pozytywnie motywującą cząstkę.


5. Bas Tajpan – Korzenie i kulturaTrzeci z utworów, które podrzuciliście, tym razem w komentarzu do poprzedniej części. Utwór bezpośrednio nie wyraża się w obrębie motywacji, jednak ma on w sobie pozytywną energię, co jest dziś niezbędne.
 

6. Pokahontaz - Pompuj, pompuj


Pokahontaz już raz odwiedził tę listę z utworem "Nigdy stop", teraz dorzucam kolejny utwór tej grupy, czyli "Pompuj, pompuj". Jest to typowy track pasujący do ćwiczeń, jednak uważam, że daje radę motywować też w innych aspektach życia. 


7. L.U.C. ft. Karolina Czarnecka, Laboratorium Pieśni - Fruń

 

L.U.C jest intrygującym artystą, który z psychodelicznego Rapu przeszedł do romansu z Popem, elektroniką oraz innymi gatunkami. Jednak robi na swój unikalny sposób. Tutaj mamy do czynienia z eklektycznym połączeniem z Electro zahaczającym o Dubstep. Na refrenie mamy Karolinę Czarnecką, w tle Laboratorium Pieśni, co dodaje nam takiej słowiańskiej przyprawy.   
 

8. Byron Stingily - Get Up (Everybody) (Parade mix)Stwierdziłem, że w tej liście ewidentnie pojawia się za mało muzyki House. Postanowiłem to zmienić i wrzucić tutaj ten utwór. "Get Up (Everybody)" jest doskonałą mieszanką pozytywnych wibracji i powtarzanej frazy wokalnej, tworząc swoistą "bombę" pozytywnej motywacji. Warto wstać i zatańczyć! 9. Sueno Latino - Sueno Latino (Paradise version) Utwór ten ma już ponad 30 lat i uważam, że nic się nie zestarzał od tamtej pory. Dlaczego go tu wrzucam? Otóż dlatego, że ma bardzo pozytywny wydźwięk i pewne pozytywne wibracje, które mam nadzieję, będą Wam towarzyszyć i motywować. 10. Howling - Howling (Ame remix)Tym utworem kończę dziewiąte już zestawienie. Nie wszystkie utwory oczywiście, jednak spora część muzyki elektronicznej ma w sobie pozytywne wibracje oraz pozytywne przesłanie. "Howling" to bardzo interesujące progresywne brzmienia, które myślę oddają istotę motywacji, dlatego umieszczam tutaj ten utwór.

  


To już koniec dzisiejszego odcinka "Muzyki motywacyjnej". Zapraszam za tydzień na dziesiątą już część z tego cyklu. Zachęcam do podawania swoich propozycji do następnej części. Na dole wtyczka do playlisty na Spotify.  


5 komentarzy:

 1. Dawno, dawno temu byłam na koncercie Stanisława Soyki i jakoś nawet wczoraj o tym myślałam. Oprócz ,,pompuj" to ponownie cała lista jest świetna. Uwielbiam! 💜 Jakoś tak fajnie, zwłaszcza, że wszyscy siedzimy w domu. 💜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że dzisiejsza lista Wam się podoba. 🧡🧡

   Usuń
 2. O, VooVoo, jak ich dawno nie słuchałam! I utwór w punkt! Jak zresztą wszystkie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym dała jeszcze Myslowitz "Nie poddam się". Mnie mega motywuje zawsze.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger