8.7.20

Fotografuję w myśli co widzę... - wywiad z Emilią Skucińską (NiePełnosprawni)

     Zaczynamy nowy cykl pt.: NiePełnosprawni. Dla przypomnienia, cykl ten będzie serią wywiadów i reportaży o osobach niepełnosprawnych, które pomimo swoich ograniczeń działają aktywnie, mają swoje pasje, którą sukcesywnie rozwijają. NiePełnosprawni to przede wszystkim możliwość ukazania braku barier. To też idealny sposób na motywację dla innych. Razem z moimi rozmówcami postaramy udowodnić, iż niepełnosprawność nie jest ogromną przeszkodą dla realizacji swoich celów. 

    Tak jest również w przypadku mojego pierwszego gościa. Emilia, to osoba, która pomimo swojej niepełnosprawności spełnia swoje pasje. Dają one jej mnóstwo powodów do uśmiechu i przede wszystkim dużo pozytywnej energii, która przeradza się w motywację do dalszego działania. Zapraszam na wywiad z Emilią Skucińską!   

(fot. zbiory prywatne Emilii Skucińskiej)

 Przedstaw siebie

Jestem Emilia i mieszkam w Bydgoszczy w województwie kujawsko-pomorskim. Mam wspaniałego męża oraz fajnego psa. Interesuję się strażą pożarną oraz fotografią. Uwielbiam podróże, las oraz zachody.

Skąd pomysł na działalność w straży i jak to się zaczęło?

Od małego zawsze podobały mi wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy. Marzyłam o tym żeby dostać się do państwowej straży pożarnej, ale niestety to nie możliwe. Więc dopiero od niedawna zaczęłam działać w straży pożarnej.

Działalność w straży pożarnej to dla Ciebie bardziej praca czy pasja?

Raczej pasja. Uwielbiam jeździć do remizy, ćwiczyć oraz spotykać się z moimi kolegami z jednostki. Strażacy to jedna wielka rodzina, na każdego można liczyć. W straży pożarnej jestem członkiem wpierającym, niestety ze względu, że jestem osobą niepełnosprawną nie mogę jeździć na akcje. Chodź w taki sposób mogę spełnić swoje marzenia i pasje. Wspieram moją OSP na każdym kroku np. pomagam przy jakieś imprezie, robię zdjęcia oraz kibicuje im , gdy są zawody pożarnicze.

(fot. zbiory prywatne Emilii Skucińskiej)

(fot. zbiory prywatne Emilii Skucińskiej)


Jak zaczęła się Twoja przygoda z prowadzeniem bloga?

W blogosferze jestem już od 2006 roku. Prowadziłam wiele blogów; od modowego po fotograficzny. Zrobiłam sobie dużą przerwę w pisaniu bloga, po przerwie wracam do blogowania z nowymi pomysłami, między innymi chce napisać o temacie jakim jest niepełnosprawność.

Czy masz jakieś inne hobby? Jeśli tak, to co Cię w tych zainteresowaniach najbardziej fascynuje?  

Kocham fotografować. Fotografowanie sprawia mi wiele radości oraz mnie to relaksuje. Zbieram również gadżety strażackie, figurki z motywem sowy oraz magnesy na lodówkę.

(fot. zbiory prywatne Emilii Skucińskiej)

(Instagram  Emilii @skucinskaart)

Jakie trudności pojawiają się na Twojej drodze i jak sobie z nimi radzisz?

Myślę, że każdy z nas ma jakieś trudności; każdy radzi sobie po swojemu. Ja mam przy sobie osoby , które mnie wpierają i zawsze mogę na nich liczyć. Więc to te osoby pomagają mi gdy mam jakieś trudności.

Jakie wartości w życiu są dla Ciebie najważniejsze?

Najważniejsze to aby mieć przy sobie ludzi, którzy będą z nami na dobre i złe.

Jakie są Twoje marzenia lub cele na przyszłość?

Mam ich wiele... Może kiedyś się spełnią.


Zapraszam do odwiedzania bloga Emilii Strażaczka oraz na jej Instagram: @emistrazaczka

12 komentarzy:

 1. Ona jest niepełnosprawna? Co jej jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Emilia nie podzieliła się z nami nazwą swojego schorzenia. Jeżeli jednak będzie chciała to odpowie na Twoje pytanie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Super pomysł na cykl wywiadów! Często nie rozumiemy osób niepełnosprawnych albo w pewnym sensie się boimy - bo boimy się tego, czego nie znamy. Dlatego zawsze świetnym pomysłem będzie takie oswajanie niepełnosprawności. Autorka ma super pasje, życzę powodzenia w blogowaniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka miałam na myśli autorkę bloga Skucińska ART ;-)

   Usuń
  2. Dziękuję za komentarz. Jak najbardziej zgodzę się z Tobą. Jak najbardziej boimy się tego czego nie znamy i to jest naturalne. Świadomość na temat niepełnosprawności generalnie rośnie, jednak dalej trzeba ją wzmacniać. Po to też właśnie ten blog. ;)

   Usuń
 3. Interesujący wywiad. Osobiście podziwiam takich ludzi, którzy pomimo przeciwności starają się żyć normalnie i spełniają swoje marzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do figurek sowy na pewno Rozmówczyni by się dogadała z nami. Figurek sowy i w ogóle sowy w naszym mieszkaniu Ci u nas dostatek. Co do straży pożarnej, ekstra sprawa! I ważna. Szkoda, że często nie doceniamy tej pracy u innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Często nie doceniamy tego ile ktoś musi wysiłku włożyć w swoją pasję i pracę.

   Usuń
 5. Bardzo ciekawie się czyta. Pozdrawiania dla autora i p. Moniki

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny blog, bardzo w stylu moich ukochanych dziewczyn z Zapowiedz.org. Nawet sformułowania podobne! Przypadek, czy znasz i czerpiesz z Zapowiedzi inspiracje? :) W każdym razie, świetna robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z dziewczynami z Zapowiedz znam się od jakiegoś czasu. 😊Nawet z razem Karoliną i Natalią oraz z Olą z bloga Muzyczna Lista zrobiliśmy u siebie gościnne wpisy. Czy się nimi inspiruję? Ociupinkę. Podobieństwo może wynikać z tego, że widocznie podobny styl pisania mamy. ;)

   Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger