20.7.20

Podsumowanie, czyli pół roku Muzyki na kółkach + Q&A


Pół roku... Tyle już ma mój blog. Szczerze... Nie przypuszczałem, że ten pomysł rozwinie się do takiej postaci. Te sześć miesięcy uświadomiło mi jaką moc mają słowa. Nawet nie myślałem, że tak chętnie będziecie czytać to co piszę. Moje gruntowne przemyślenia na temat pasji, motywacji czy niepełnosprawności znalazły wreszcie ujście. Oczywiście te przemyślenia są subiektywne i nie każdy musi się z nimi zgadzać, dlatego zawsze jestem ciekaw Waszej opinii by móc spojrzeć z innej perspektywy na daną sprawę. 

Ale zaczynając od początku... Ten blog nie jest takim moim typowym debiutem w blogosferze. Kilka lat temu założyłem blog o tematyce stricte winylowej. Ze względu na małą liczbę wejść skasowałem ten blog po kilku tygodniach. I nie... Nie zależało aż tak na wyświetleniach jednak fajnie byłoby gdyby ktoś to czytał. Wracając do czasów dzisiejszych. W zeszłym roku mój przyjaciel przeprowadzał ze mną wywiad na zaliczenie przedmiotu na studiach. To zdarzenie było punktem zapalnym, które rozpaliło chęć motywacji innych nie tylko muzyką, lecz także i słowem. Postanowiłem coś z tym zrobić... I tak właśnie powstał blog Muzyka na kółkach.
 
(Pierwszy szablon)
Zacząłem od podstawowego szablonu na bloggerze oraz kilku tekstów opowiadających moją historię. Pierwszym takim innym cyklem był Winylowy Przegląd, gdzie przedstawiam Wam swoje winylowe zakupy i takie ulubione kąski z kolekcji. Drugim takim znaczącym cyklem była Muzyka motywacyjna, w której razem z Wami przez dziesięć tygodni dobieraliśmy po dziesięć utworów, efektem czego jest playlista na Spotify. Jeden wpis z tego cyklu ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ został napisany we współpracy z dwoma bliskimi blogami, o bardzo podobnej tematyce,. Mowa oczywiście o blogu Muzyczna lista i Zapowiedz. Również co dwa tygodnie, w poniedziałek przygotowuję dla Was wpis o pionierach muzyki elektronicznej, który ma na celu przedstawienie korzeni elektroniki.  

Screen z wpisu Muzyka motywacyjna #7 - napisany we współpracy z Muzyczna lista i Zapowiedz)

Muzyka na kółkach to nie tylko cykle muzyczne, to także wpisy zwiększające świadomość o osobach z niepełnoprawnościami. To jest właśnie jeden z głównych filarów tego bloga. Wcześniej mogliście przeczytać o samoakceptacji, dystansie do siebie czy samoocenie osób niepełnosprawnych. Obecnie skutecznie realizuję najnowszy cykl NiePełnosprawni, który ma na celu ukazanie tzw. łamania barier oraz motywacji innych ludzi przez niepełnosprawnych, aktywnych na wielu płaszczyznach. Pierwszy wywiad za nami, a w środę (22.07.2020) kolejny, z mega ciekawą i bardzo inspirującą osobą. Wywiady te będą pojawiać się regularnie co dwa tygodnie. 

(Logo cyklu NiePełnosprawni)

Cele na przyszłość? Przede wszystkim rozwój bloga pod kątem merytorycznym i estetycznym. W ciągu kilku miesięcy będę starał się wymienić szablon na bardziej przyjazny urządzeniom mobilnym, bowiem jak wynika ze statystyk, najczęściej czytacie na smartfonach. W przyszłości mam zamiar także więcej pracować nad contentem w social mediach a także sukcesywnie rozwijać kanały w social media tj.: Facebook, Instagram itp. Coraz więcej myślę także o kanale na YouTube, który byłby takim suplementem do bloga. Wszystko jednak w swoim czasie. Musi być to odpowiednio przemyślane...   
   
(najpopularniejsze urządzenia - Google analytics - czas pomiaru - ostatnie 90 dni)


Na koniec chciałbym dodać, iż blog ten w zamyśle nie miał być takim typowym blogiem coachingowym. Nie będę tutaj pisać o pozytywnym myśleniu jako remedium na wszystko. Po kilku chwilach nie ujrzycie za rogiem swojego wymarzonego "Porsche". Ale... Chcę wam jedynie przekazać, że ciężka praca i wysiłek czasem może się opłacić. W całym tym blogu chodzi przede wszystkim o danie typowego "kopa w tyłek", który pomoże zebrać się wielu osobom do galopu po marzenia. Z jakim skutkiem to wychodzi? To już zostawiam do Waszej oceny. Z okazji pół roku istnienia bloga zapraszam na moje pierwsze Q&A. W komentarzach pod spodem oraz na Instagramie zadajcie mi pytania. Najciekawsze wybiorę i spróbuję na nie odpowiedzieć.

8 komentarzy:

 1. Pół roku.., nim się obejrzysz minie rok, trzy, czy pięć. Powodzenia! Już teraz masz kawał dobrej roboty za sobą :)

  Mój blog, zapraszam cieplutko!! Może spodoba Ci się na tyle, że zaobserwujesz? ;) /klik/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :) Prawda, nawet nie wiadomo kiedy zleci czas i będzie rok i więcej... :)

   Usuń
 2. Gratulacje!
  Jakie było 5 płyt, które ukształtowały Twój gust muzyczny?

  Julia z Piszę, jak mi zagrają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Hmm takimi płytami na pewno są:
   1. Paktofonika - Kinematografia
   2. Grammatik - Światła miasta
   3. Kraftwerk - The Man Machine
   4. Republika - Nowe Sytuacje
   5. Siekiera - Nowa Aleksandria

   Usuń
 3. Gratuluję :) I dzięki za listę motywacyjnych kawałków, jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra robota! Wspaniale, że wciąż dzielisz się swoją pasją z innymi. Życzę powodzenia w dalszych działaniach.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger