24.7.20

Winylowy Przegląd #6 (24.07.2020)


Dziś czwarty piątek lipca, więc pora na szósty Winylowy Przegląd. A co w dzisiejszym przeglądzie? Dziś przedstawię Wam pięć kąsków muzyki house, które udało mi się w tym miesiącu kupić, by zagrać na imprezie, która odbyła się 11 lipca w Płocku. Przyznam szczerze, że niektóre płyty z tej listy robią mega robotę na parkiecie. Co prawda wszystkiego z tej listy nie udało mi się zagrać, jednak na pewno będzie okazja by te płyty wykorzystać. Nie przedłużając dłużej... Zaczynamy część szóstą. 

1. Cinthie - Bassline Ep


„Bassline” to jedna z najnowszych wydawnictw Cinthie- niemieckiej djki, producentki muzycznej, właścicielki kilku wytwórni muzycznych oraz sklepu z płytami. Epka „Bassline” została wydana w maju nakładem wytwórni AUS Music. Przekrój muzyczny tej płyty oscyluje w granicach oldschool house z lat 80-tych i 90-tych, czerpiąc garściami z disco, szczególnie słychać to w dwóch utworach: "No one can take away from me" oraz "803 meme queen". Z kolei tytułowy "Bassline" to typowy oldschool piano house. 


2. Kerri Chandler And Jerome Sydenham ‎– You're In My System (Dennis Quin Remixes)


Kolejna płyta, która wpadła w moje ręce to można powiedzieć mash up utworu "Atmosphere" Kerriego Chandlera z wokalem z utworu "You're in my system" grupy The System.   Mi udało się dorwać wydawnictwo z remiksami od Dennis Quina z 2019 roku. 


3. Unknown Artist ‎– Baby, Baby Please / True Destiny


Jako trzecią płytę zaprezentuję Wam taki oto kąsek. Wydawnictwo te jest również w pewnym sensie tzw. mash upem, czyli połączeniem utworów. Całość jest utrzymana w klimatach disco z lat 80-tych. Polecam serdecznie wszystkim fanom tego gatunku. 


4. Asquith / S3A / Kettama / 9th House – 803 Crystal Grooves Collective Cuts Vol. 1


Czwartą płytą w tym zestawieniu jest składanka kilku utworów różnych artystów. Całość spięta jest jako "803 Crystal Grooves Collective Cuts Vol. 1" wydanej w 803 Crystal Grooves, która co należy podkreślić należy do wspomnianej już dziś Cinthie. Całość, klimatycznie utrzymana w iście oldschoolowym stylu. 


5. Detroit Swindle ‎– Break Up To Make Up EP


Ostatnią płytą w tym zestawieniu jest epka "Break Up To Make Up" od Detroit Swindle wydana w 2013 roku w wytwórni Heist Records. Płyta zwiera dwa absolutne sztosy z pod ręki Detroit Swindle, które idealnie wpisują się w definicję muzyki house oraz deep house. Polecam gorąco


    To już wszystko na dziś. Dajcie znać jak Wam się podobało dzisiejsze zestawienie. Sekcja komentarzy jak zawsze należy do Was.   ‎  

5 komentarzy:

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger