31.8.20

Jak spełniać marzenia?

W poszukiwaniu inspiracji do kolejnych wpisów natknąłem się na ogrom takich swoistych poradników innych bloggerów, coachów pt.: "jak spełniać marzenia?". Powiem Wam, że tego typu wpisów jest  multum w internecie. A to właśnie w formie poradników, typu jak w pięciu krokach spełnić marzenie, a to trzy sposoby, a to coś tam jeszcze innego... I gdyby tak to wszystko streścić to wyjdzie na to, by nie przestawać marzyć, nie poddawać się i myśleć pozytywnie. Czyli jakby nie patrzeć są to coachingowe treści, które może i działają, ale może i nie... I to nie jest tak, że tym wpisem zagnę wszystkich bloggerów i coachów czy psychologów. Nie powiem też, że to są rzeczy wyssane z palca, bo zawierają w sobie ziarenko prawdy. Nie zamierzam także stawiać się na równi z innymi tego typu wpisami i pisać Wam w iluś tam krokach co zrobić by swoje marzenia spełniać.

(fot. unsplash.com)

To w takim razie po co ci ten wpis? Co tym wpisem chcesz osiągnąć? Wielu z Was tak może zapytać... Celem tego wpisu jest pokazanie jednej rzeczy... Ale o tym za chwilę. Zastanówmy się nad tym po co marzymy? Dlaczego marzenie, choćby miało się nie spełnić jest dla człowieka takie ważne? Otóż marzenie to nic innego jak fantazje na temat tego co nas otacza i może dotyczyć tego co było, jest i będzie. Tutaj, w tym wpisie akurat chciałbym się skupić na marzeniach dotyczących tego co będzie, a że aktualna sytuacja z pandemią uświadomiła nam jak nasza rzeczywistość uległa zmianie, więc i zmianie uległy także marzenia (nie u wszystkich oczywiście). Kiedyś śp. Ryszard Riedel powiedział taki dość ujmujący tekst o marzeniu: „ Przestałem marzyć. Jak człowiek nie marzy - umiera”. Czyli wedle tego cytatu i innych mu podobnych można śmiało postawić wniosek, że marzymy po to by nadać cel i sens naszej egzystencji. I może ktoś powie: ale ten wpis to pseudo-filozoficzny bełkot... I może to takie nikomu nie potrzebne bajanie. Ale... Wielu ludzi zastanawia się jak spełnić swoje marzenie i to jest dla wielu być albo nie być i takie marzenia, choćby miały się nie spełnić są dla tych ludzi ostatnim co utrzyma ich przy życiu. 

Wracając do meritum... Patrząc na siebie z przed kilku lat mogę powiedzieć tylko, że jednym z najlepszych sposobów na spełnianie marzeń jest działanie w tym kierunku by te marzenia spełnić. Bez ciężkiego wysiłku nie ma nic. Chcesz mieć świetnie płatną pracę? To zapierniczaj się szkolić i zdobywaj umiejętności by osiągnąć swoje wymarzone stanowisko w wymarzonej firmie. Chcesz być szanowany? To pracuj nad sobą. Chcesz być chudszy lub lepiej zbudowany? To ćwicz. Chcesz nauczyć się gry na instrumencie? To kup ten instrument i ćwicz. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. I to jest świętą prawdą. Ale gdy nie będziesz nic robić, to żadne motywacyjne teksty nie pomogą spełnić marzeń. Nie da rady przeskoczyć tego co się nazywa wysiłkiem. Mówi Wam to człowiek, który część marzeń spełnił, część jeszcze nie, ale cały czas szuka swojej drogi, sposobu aby ziścić to o czym od dawna myśli.Bo jak nie włożysz minimum trudu to wtedy nie pomoże nawet poradnik z cyklu „jak spełniać marzenia?”. To Twoje  marzenie pozostanie marzeniem, choćbyś miał 1000 okazji by te marzenie spełnić. 

(fot. unsplash.com)

Na koniec tego wpisu chciałbym wrzucić utwór nie istniejącego już składu hip-hopowego - Grammatik. „Nie ma skróconych dróg” idealnie obrazuje przekaz tego wpisu, jednocześnie stając się dla niego puentą. Tak więc moi kochani: ruszamy tyłki i zaiwaniamy po marzenia... 
5 komentarzy:

 1. Tak, cierpliwość i wytrwałość to są również istotne elementy, które może trochę ominąłem we wpisie, ale są one jak gdyby rozumiane w domyśle. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100%! Do spełnienia marzeń potrzebna jest cierpliwość, dużo pracy i... często szczęście ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Szczęście jest potrzebne, jak najbardziej. Tylko jeżeli ktoś nie walczy o marzenia to i szczęście nie pomoże. ;)

   Usuń
 3. Marzenia można przeobrazić w cele i do nich dążyć. To nadaje jakiś sens naszym działaniom. Hmmm można wiec chyba powiedzieć, że marzenia faktycznie nadają sens naszemu życiu ;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger