13.9.20

t dot est - BLMRVRSD (zapowiedź płyty)

  Witam Was serdecznie w tym nietypowym wpisie, aczkolwiek bardzo chciałbym podzielić się z Wami tą nowiną właśnie na blogu, ponieważ jestem bardzo podekscytowany i ciężko mi się oprzeć by nie napisać nic. Otóż będę brał udział w przedsięwzięciu, które dla mnie jako producenta muzycznego jest bardzo ważne, nie wynikające tylko z samej muzyki, lecz także z rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Ów przedsięwzięcie z pozoru jest dość podobne do tego co robiłem, wcześniej, czyli remiksowania utworów innych artystów, jednakże w tym przypadku wkrada się jeszcze jeden element produkcyjny, który poznacie już niebawem. 

(kadr z teledysku one4Ben)


Warto wspomnieć o tym, że współpracę z tym producentem nawiązałem jakiś czas temu i niemalże rok temu ukazał się mój remix utworu o enigmatycznym tytule 0403EV06 na jego albumie Re:Anton, który zawierał również remixy utworów od innych producentów. W tym roku t dot est powraca z nowym albumem BLMRVRSD. Natomiast pierwszym singlem promującym ten album jest utwór One4Ben, który zresztą wziął już na remixowy warsztat jeden z polskich, dość znanych producentów. Mi zaś przypadnie remix drugiego singla, który usłyszycie niebawem. 

  

Chciałbym jeszcze na koniec wspomnieć o t dot est. Polski projekt powstały w norweskim Stavanger w 2014 roku - z założenia eksperymentujący z gatunkami takimi jak: IDM, folk, ambient, electronica. Wśród gości, na różnych albumach, znaleźli się: Jexus, Susanna Jara, Jakub Żytecki, Simen Kiil Halvorsen, Julie Hasfjord i wielu innych. Do tej pory ukazało się 6 płyt t dot est wydanych nadkładem m.in. ONIONWAVE, RUSKA BURSA. Każde z tych wydawnictw to tzw "concept album". 

Inspiracje dla t dot est to przede wszystkim twórcy łączący ze sobą świat elektroniczny oraz akustyczny: Ben Lukas Boysen , Apparat, deadmau5, Kiasmos , Nils Frahm , Max Cooper, ale też reprezentanci nurtu IDM: Fizzarum, Clapan, Aphex Twin oraz jazzu: Esbjorn Svensson Trio, Tord Gustavssen, Iiro Rantala, Helge Lien.

Jeżeli chodzi o inspiracje pozamuzyczne to przede wszystkim są to podróże (album „Nordsteps”, planowany „Nordsteps2” oraz „DOT”) jak również film (saga czterech płyt „ANTON”) . Nieodłącznym elementem jest głos ludzki - przeważnie w postaci damskiego śpiewu operowego lub folkowego (płyta „HULATY” z remixami łemkowskich pieśni, „PROJECT ANTON” z gościnnym występem takich artystów jak: Susanna Jara, Julie Hasfjord oraz prawosławny chór Kliros).

Nazwę projektu można interpretować po prostu jako: test, próba, zmaganie się z czymś, jako projekt "tribute to" Esbjorn Svensson Trio lub nadmiar... testosteronu.

Kompozycje na "BLMRVRSD" powstały w maju 2020 roku - głównie przy użyciu syntezatorów analogowych, fortepianu oraz nagrań ambientowych typu field recordings. Premiera przewidziana jest na listopad tego roku. 


Facebook

Bandcamp

YouTube 

2 komentarze:

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger