25.9.20

Winylowy przegląd #8


  Kolejny miesiąc i kolejny, już ósmy Winylowy Przegląd, w którym prezentuje swoje nowe nabytki winylowe, jak i interesujące płyty, które posiadam w swojej kolekcji. Dziś przedstawię Wam pięć płyt, które udało mi się zakupić we wrześniu. Podobnie jak do części poprzedniej, zrobiłem także małe preview w postaci filmiku, który został umieszczony na moim youtubowym kanale. Zachęcam także do subskrypcji kanału, by nie przegapić nowości. ;) Tak więc, nie przedłużając niepotrzebnie, zaczynamy ósmą część Winylowego Przeglądu...1. The Very Polish Cut Outs Vol 7


Płyty z pod znaku kogutka, czyli z wytwórni The Very Polish Cut Outs prezentowałem tutaj najczęściej, ponieważ subiektywnie patrząc jest to jedna z najbardziej intrygujących polskich wytwórni. Tym razem chciałbym przedstawić najnowsze wydawnictwo, czyli Sampler TVPCO Vol 7, na których znajdziemy edytowane utwory Izabeli Trojanowskiej, Bajmu czy Kombi. Za te interpretacje odpowiedzialni są Dyyune, Bisti, Stachy.DJ oraz duet FOPA/Tamten. 


2. Soul of Void - SamsaraSamsara to epka od rosyjskiego producenta ukrywającego się pod pseudonimem Soul of Void. epka ta została wydana w rosyjskiej wytwórni Shanti Moscow Radio, która słynie z muzyki świetnej jakości oraz z malowniczych okładek. Samsara pochodzi z zeszłego roku, jednak winylowe wydawnictwo, które posiadam pochodzi z tego roku. Epka zawiera dwa utwory: tytułowa Samsara oraz Viha, a także Ederlezi jako tzw. vinyl only - tylko na winylu. 


3. Gorje Hewek &Izhewski - WhelmKolejna płyta z wydawnictwa Shanti Moscow Radio, tym razem od założycieli tejże wytwórni. Egzemplarz, który posiadam pochodzi ze wznowionego tło tłoczenia, czyli tzw. repress, ponieważ Whelm ukazało się w roku 2016 i rozeszło się w mgnieniu oka. Na płycie znajdują się trzy utwory: Whelm, Innoko oraz Jungseinyouth. 


4. Berg Audio Construction Tools vol II    Construction tools z wytwórni Berg Audio to składanka najlepszych producentów muzyki deep house i minimal. Całość jest podzielona na trzy płyty, które można kupić razem bądź osobno. Z powodu ograniczonego budżetu kupiłem tylko drugą część. Można tam znaleźć takich artystów jak Djoko, Traumer, Priku, czy Mihai Popoviciu. 


5. Tumult Hands - Tumult Hands EP 


Tumult Hands to projekt Jacka Sienkiewicza i Jurka Przeździeckiego, którzy od lat są legendami na polskiej scenie techno. Epka ta jest pierwszym wspólnym dziełem tych panów, wydana została 6 lat  temu w wytwórni Jacka Sienkiewicza - Recognition. Obecnie nastąpiło wznowienie tego wydawnictwa i bez zastanowienia kupiłem tę płytę, głównie ze względu na tytułowy utwór. 


To tyle na dziś. Zapraszam do słuchania, czytania. Dajcie znać jak Wam się podobał dzisiejszy przegląd. Sekcja komentarzy jest Wasza, zachęcam także do subskrypcji youtubowego kanału. 

2 komentarze:

  1. Mam kilka płyt , jaki adapter najlepszy pod kino domowe? Przedwzmacniacz itp co byś polecił

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciężko mi coś polecić do takiego domowego słuchania, ponieważ znam się bardziej na profesjonalnym, djskim zastosowaniu. Ale jeśli maiłbym coś polecić to Pro ject debut carbon, TECHNICS SL-DD3, coś na pewno od firmy Dual, Sony. Na pewno odradzam wszelkie biedronkowe Hykkery, i inne tego typu gramofony np z radiem, nie mające przeciwwagi ramienia. Co do przedwzmacniaczy to niestety, nie pomogę, nie znam się.

      Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger