26.10.20

Muzyczne polecanki #8


Dziś mamy poniedziałek, więc czas na kolejne muzyczna polecanki. Dziś już ósma część, w rej jak co tydzień prezentuję najciekawszą muzykę polecaną przez Was jak i przeze mnie. Zachęcam do polecania własnych propozycji do kolejnej, dziewiątej listy. Playlisty na Youtube i na Spotify też już zostały zaktualizowane.


Elektronika  


1. Be Svendsen - Nabia

Na początek podróży po zakamarkach elektronicznych kątach muzyki warto zaproponować utwór Nabia od Be Svendsen. Nabia to lekka i zwiewna produkcja z gatunku downtempo, czyli płynie ona powoli, z sekundy na sekundę rozkręcając się. Całość przyprawiona jest iście orientalnym stylem, który bardzo cenię w muzyce. 

 


2. Giriu Dvasios - O kas sodely

O kas sodely jest idealnym połączeniem folku oraz elektroniki, w dubowym ubraniu. Warto wspomnieć o tym, że Giriu jest litewskim producentem dub/dub techno, natomiast na wokalu udziela się chór Obelija. Polecam ten utwór, ponieważ osobiście mnie on urzekł i zahipnotyzował.  

3. Alva Noto - Xerrox Voyage

Krótka, lecz treściwa ambientowa podróż od Alva Noto z tegorocznego albumu Xerrox vol 4. Jeśli ktoś nie zna, to na pewno warto się zapoznać z twórczością Noto. Polecam ten utwór jako właśnie początek przygody z jego twórczością.

4. Robag Wruhme - Yes

Yes od Robag Wruhme to singiel z epki tego niemieckiego Dja i producenta, wydany w niemieckiej wytwórni Kompakt, w maju tego roku. Kawałek ten to czysta enrgia i podejrzewam, że na pewno świetnie sprawdza się na parkiecie.   

5. Dustin Zahn - Stranger (to stability) (Len Faki remix)

Ostatni track w tej kategorii to Stranger od Dunstina Zahn w najpopularniejszej wersji, czyli w remixie od Len Faki. Ten kawałek jest przykładem na to, że remixy bywają bardziej popularne od oryginałów. Polecam serdecznie sprawdzić tę wersję jak i oryginalną. Myślę, że na pewno każdy dostrzeże jakie różnice dzielą te dwa utwory. Playlista - YouTube

Playlista - Spotify


Rock


1. Guns n’ Roses - Dust n’ Bones

Klasyka od GnR, czyli Dust n’ Bones. Polecę go głównie ze względu na klimat jaki ten kawałek generuje. 

2. Alice in Chains - Nutshell

Co prawda Alice in Chains byli już polecani w tym cyklu, jednakże nie zaszkodzi podrzucić Wam jeszcze jednego utworu, który osobiście jest moim faworytem jeśli chodzi o twórczość Alice in Chains. Odkąd usłyszałem ten utwór, to zawsze towarzyszył mi w momentach, gdy musiałem sobie wszystko poukładać. Dlatego też dziś polecam go także i Wam. 

3. The Chalemeons - Don’t fall 

Post-punkowy, energiczny kawałek od The Chalemeons o wymownej nazwie Don’t fall to idealna propozycja na obecne, trudne czasy, w których żyjemy. Nie wiem jak on zadziała na Was, ale na mnie działa bardzo pozytywnie. Dodaje choć trochę otuchy. Mam nadzieję, że i na Was zadziała podobnie. 

4. Republika - Śmierć w bikini

Ten utwór polecam, ponieważ generalnie muzyka Republiki, szczególnie ich początkowy dorobek muzyczny mnie mocno fascynuje. Słuchając każdorazowo ich utworów mam możliwość odkrywać Republikę na nowo. Dlatego co i raz wracam ponownie do ich twórczości. Warto dodać, że płytę, która zawiera prezentowany kawałek, przedstawiałem w Winylowym przeglądzie

5. Steve Vai - Tender Surrender

Jako ostatnią propozycję w tej kategorii,którą chciałbym zaprezentować jest Tender Surrender od jednego z czołowych gitarzystów na świecie, czyli Steave’a Vai. Tender Surrender to instrumentalna  podróż w melancholijne gitarowe riffy oraz szalone solo, które uwielbiam w tym numerze. Playlista - YouTube

Playlista - Spotify


Pop


1. Kwiat Jabłoni - Wzięli zamknęli mi klub

Tytuł adekwatny do sytuacji, wszystko co związane z rozrywką zostało zamknięte. Jednak mimo wszystko utwór jest ciekawy i taki trochę nostalgiczny, dlatego też umieszczam go tutaj. 

2. Lav - Wavvy

Ciekawy utwór, który znalazłem przeszukując Spotify, by przynieść Wam coś interesującego. Jak sami możecie usłyszeć, Wavvy jest ciepłym utworem, który ziała na mnie bardzo relaksująco. 

3. Daria Zawiałow - Szarówka vol.2 

Daria Zawiałow otrzymała nagrodę Fryderyk za album Helsinki i z tej okazji wydano album Helsinki Special Edition, wzbogacone o kilka nowych pozycji, m.in.: o utwór Szarówka Vol.2. W tej wersji wokalnie udziela się także Janusz Panasewicz. Polecam taką wersję!  

4. Bruno Mars - When I was your man

Nie jestem jakoś szczególnie zaznajomiony z twórczością Bruno Marsa, jednak przyznam, że bardzo podoba mi się ten utwór i szybko wpadł mi w ucho, dlatego też chcę go Wam dziś polecić.  

5. Skarby - Już kocham cię tyle lat

Już kocham cię tyle lat to fantastyczny utwór, który pierwotnie był wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, natomiast wersji poezji śpiewanej wykonywała ten utwór Wanda Warska. Polecam ze względu na fakt, że uwielbiam edycje, nowe aranżacje polskiej muzyki z minionego stulecia. Playlista - YouTube

Playlista - Spotify


Rap


1. Paulina Przybysz - Trzeba było zostać dresiarą

Jest to nieco inna wersja kawałka od Ten Typ Mes. Wersja ta została stworzona na potrzeby projektu Albo Inaczej 2020. Dla mnie jest to interesująca interpretacja, którą serdecznie polecam.  

2. Snoop Dogg - Senual Seduction

Stylizowany na nieco funkowe brzmienie utwór od Snoop Dogg to idealna propozycja wpasowujący się w tę kategorię. Polecam serdecznie sprawdzić!

3. Ten Typ Mes - W pozostałych rolach

Była dziś inna wersja muzyki od Ten Typ Mesa, tym razem Ten Typ Mes z utworem W pozostałych rolach. Polecam ze względu na tekst i te trąbki w beacie. 

4. Eldo - Nie pytaj o nią

Uwielbiam ten kawałek i chce go Wam polecić ze względu na głęboki przekaz i nawiązanie do utworu Obywatela G.C. 

5. Fisz - Język wszechświata 

Twórczość Fisza jeszcze z czasów kiedy Fisz rapował. Podoba mi się w tym utworze ta uniwersalna prawda mówiąca o muzyce. Jest ona językiem, który każdego powinna jednoczyć. Playlista - YouTube

Playlista - Spotify

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger