30.10.20

Winylowy przegląd #9

  Jak co czwarty piątek miesiąca udostępniam nowy wpis w tym cyklu, jednak ze względu braku czasu nastąpiło dość duże opóźnienie, za co serdecznie przepraszam! W tym cyklu przedstawiam swoje nowe, jak i najciekawsze pyty winylowe, zasilające moją kolekcję. Dziś, podobnie jak miesiąc temu, pokażę Wam 5 elektronicznych kąsków na "czarnym złocie", m.in.:Inner City, Gus Gus, czy Peggy Gou. Dziś, niestety filmiku z preview nie będzie, natomiast wstawię po staremu odsłuchy do każdego utworu. Nie przedłużając, zaczynamy dziewiątą część!


1. Inner City - Big Fun

Płyta jest już stara, bo pochodzi z 1988 roku. Jest to singiel, który wyprodukował Kevin Saunderson - pionier muzyki house, techno i detroit techno. Udało mi się tę płytę kupić na portalu Discogs (muzyczna platforma do kupowania i sprzedawania muzyki na  całym świecie) za ok 5 zł, więc jestem mega zadowolony z takiego dealu, jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, ponieważ płyta jakościowo opisywana była na średni stan, to okazała się być w miarę przystępna i dobrze grająca.   

2. Gus Gus - Ladyshave

Kolejna płyta dorwana w serwisie Discogs to Ladyshave od Gus Gus. Stylistyka utworów to house, oraz deep house z końca lat 90., bowiem płyta pochodzi właśnie z 1998 roku, więc możecie posłuchać przy okazji, jak brzmiał wtedy nurt muzyki house. 

3. Peggy Gou - Once

Peggy Gou - koreańska djka, producentka muzyczna, która rozprzestrzeniła nową gałąź stylistyczną w muzyce - k-house, inaczej mówiąc: korean house. Epka zawiera trzy utwory i prawdę powiedziawszy, najbardziej przypadł mi do gustu utwór pierwszy, czyli It Makes You Forget (Itgehane). Chociaż, warto wspomnieć o tym, że cała epka na prawdę jest fajna. 


4. Minnado ‎– Sofia

Jedna z najnowszych pozycji z pod znaku lwa, czyli Shanti Moscow Radio właśnie zasiliła moją kolekcję płyt z tymi jakże malowniczymi okładkami, z których ta rosyjska wytwórnia słynie. Zawartość muzyczna to jednolita kompozycja, stylistycznie wpasowująca w styl wytwórni. 


5. Anton Kubikov - When is deep (remixes)

Ostatnią pozycją w dzisiejszym odcinku z tej serii jest płyta wydana w tym roku roku w wytwórni  AE Recordings. Kubikov to rosyjski producent na stałe mieszkający w Niemczech. Słynie przede wszystkim z minimalistycznych brzmień. Prezentowana płyta zaś to remixy jego utworu When is deep. Swoje interpretacje tego utworu przedstawili: Idealist, Ben Buitendijk, Dot i Thor & Octal Industries.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger