22.1.21

Winylowy przegląd #10

 


            Po krótkiej przerwie, o którym pisałem tutaj wracamy z cyklem Winylowy Przegląd. Dziś chciałbym przedstawić kilka płyt, które zarówno otrzymałem z okazji Świąt Bożego Narodzenia jak i te płyty, które kupiłem w ostatnim czasie. Muzycznie będzie bardzo różnorodnie, tak więc zapraszam do czytania jak i słuchania.

 

Męskie Granie Orkiestra 2020


Cykl koncertów jak i muzyki z Męskiego Grania chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bowiem całe przedsięwzięcie jest od kilku lat mocno popularne i promowane wszędzie. Płyta jest jedną z tych, które dostałem od Mikołaja. Na płycie znajduje się hymn przewodni zeszłorocznego MG, czyli "Świt". Oprócz tego mamy dobrze znane utwory, scoverowane przez Króla, Igo i Darię Zawiałow. Sam winyl jest w kolorze białym.

 


Winyloteka - Młoda PolskaDrugą płytą, którą chciałbym Wam pokazać jest Winyloteka - Młoda Polska. Jest to kompilacja polskiej muzyki pop, alternative czy jak ja to nazywam popowej elektroniki. Sama płyta wpisuje się w szerszy cykl Winyloteka, który gromadzi największe dokonania polskich artystów, segregując na oddzielnych płytach poszczególne gatunki. Są też poświęcone są płyty danym artystom. I tak oprócz Młodej Polski mamy Punk, Funk czy New Romantic. Na płycie Młoda Polska znajdziemy takich artystów jak The Dumplings, Bitamina czy Bass Astral x Igo.      

 


Dawid Podsiadło - MałomiasteczkowyJako trzecią płytę w tym zestawieniu umieszczę album Małomiasteczkowy od Dawida Podsiadło. Tę płytę też dostałem w prezencie gwiazdkowym. Jest to trzeci album Dawida, wydany w 2018 roku. Któż nie zna utworów takich jak Nie ma fal, czy tytułowy Małomiasteczkowy? ;) Sama płyta zostałą bardzo ładnie wydana. Okładka jest rozkładana i zawiera w środku tytuły piosenek. Na zewnątrz mamy dwa zdjęcia Dawida Podsiadły. Album wydano na białej płycie. Całość jest zawarta w specjalnej folii z zielonym nadrukiem. Various ‎– TTJ#2995
Tę płytę kupiłem w listopadzie po dość długim polowaniu na nią, bowiem ciągle mi uciekała z przed nosa. Płyta jest swoistą kompilacją różnych hitów muzyki disco z XX w. w edytowanych wersjach przez norweskiego dja i producenta ukrywającego się pod pseudonimem Todd Terje. Prawdę mówiąc całą płytę kupiłem głownie z powodu editu utworu tureckiej piosenkarki Nese Karabocek, który po prostu uwielbiam. Pamiętam, że Todd udostępnił kiedyś ten edit do ściągnięcia za darmo, jednak jak wiadomo, na winylu muzyka brzmi najlepiej. ;) Sascha Dive - Cornerstone EPOstatnią płytą, którą chciałbym przedstawić jest epka od Saschy Dive, wydana Bondage Records. Epka zawiera 4 utwory o zabarwieniu deep house i dub techno. Epka idealnie sprawdzi się na parkiecie jak i w domu. Polecam ją serdecznie każdemu. ;)             To już wszystkie pozycje, które zaprezentowałem w tej części cyklu i zapraszam na kolejne. Dajcie znać jak Wam się podobają te winylowe pozycje. Zapraszam też na kolejne cykle, które już niedługo pojawią się na blogu i również będą dotyczyć "czarnego złota".    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger