1.2.21

Muzyczne Polecanki - Sezon 2 (część 1)

 

        Witam Was serdecznie w drugim sezonie Muzycznych Polecanek. Cyklu, w którym wzajemnie polecamy sobie dobrą muzykę, jednocześnie inspirując się muzycznie i poznając nowych artystów. W zeszłym sezonie, przez 10 tygodni robiliśmy świetne zestawienia, więc myślę, że i teraz uda nam się stworzyć intrygujący kolaż muzyczny. Czy coś się zmienia w formule względem poprzedniego sezonu? Niewiele... Przede wszystkim skracam czas trwania tego sezonu do 5 tygodni, natomiast jeżeli cykl będzie cieszyć się powodzeniem to wystartujemy z letnią edycją gdzieś w czerwcu lub lipcu. Podyktowane jest to chęcią nie wyczerpania formuły zbyt szybko. Zniesiony zostanie limit 2 poleceń na kategorię, czyli możecie polecić tyle utworów ile chcecie, najwyżej część przeniesiemy na następny tydzień. Rezygnujemy z opisów i uzasadnień. ;)
        To tyle ze zmian. Kategorie pozostają takie same, czyli: Elektronika, Rock, Pop, Rap. Do Elektroniki można zaliczyć wszelkie odmiany tego gatunku, poczynając od ambientu przez downtempo, chillout, house (i jego odmiany), techno (i jego odmiany), drum&bass kończąc. Do kategorii Rock zaliczymy wszelkie odmiany rocka, metalu, bluesa, punku, nowej fali, shoegaze, itp. Do kategorii Pop zaliczymy muzykę popową i jej odmiany. W kategorii Rap znajdziemy muzykę z nurtu rap, trap, oraz rnb, trip-hop czy g-funk. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. Oczywiście wszelkie propozycje znajdziecie na playlistach YouTube i Spotify.  Sztucznie nie przedłużając... Zaczynamy!           
 
Elektronika
 
El Buho - Mirando el fuego  
 

Ribas Abbas - Red roses
 

Burial - Chemz 
 

Bicep - Atlas
 

Evigt Mörker - Högre
 

 
Playlista Elektronika 
 
Youtube 
 
 
 
Spotify
 

 
Rock

SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS - The Call of The Wild

  
Sponge - Plowed 
 

 

Joy Division - Shadowplay
 


Wadruna - Synkverv
 

 
Kreator - Pleasure to kill

 
Playlista Rock 
 
YouTube 
 

Spotify
  
   
Pop
 
Baasch, Kacperczyk - Sportowa Warszawa
 

 
sanah, Vito Bambino - Ale jazz! 
 


Cecilia Krull - Losing My Mind 
 

Maria Sadowska, Leszek Możdżer - Marakeczi
 


Jessie Ware - What's your pleasure?
 


Playlista Pop
 
YouTube 
 

 
Spotify

Rap

Masego, Medasin  - Sunday Vibes
 

 
PROBL3M, Brodka - Żar
 

 
Pezet - Broniewski
 

 
Eis, Otsochodzi, NOON - Teraz albo nigdy
 

 
Ka-Meal, Johny Beats - Remember my face
 

 
Playlista Rap
 
YouTube 

 
Spotify
 
 
 

        To już wszystko na dziś. Zapraszam do umieszczania a w komentarzach własnych propozycji do listy. Dajcie też znać jak podobało się dzisiejsze zestawienie oraz napiszcie co sądzicie o lekkiej przebudowie cyklu.  

 

 

            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger