25.4.22

Jak zostać DJ-em? (część 6 - efekty w secie djskim)


    Efekty… Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach są jednym podstawowych urozmaiceń, sposobem na rozszerzenie seta djskiego, a także są narzędziem, służącym do efektownej zabawy muzyką podczas występów. Rolą tego narzędzia jest także budowanie napięcia czy podtrzymywanie energii w trakcie naszego grania. Efekty sprawiają, że nasz set nie jest tylko nudnym przechodzeniem z utworu A do utworu B. 


Po co nam to w ogóle...?

    Umiejętne używanie efektów pokroju Delay czy Reverb otwiera przed nami pełnie możliwości. Wszystko tak na prawdę zależy od nas i naszej kreatywności. Warto podkreślić, że efekty audio można traktować jako taką swoistą „przyprawę” dla naszego grania, zaznaczając, iż nie można z nimi przesadzać, ponieważ gdy przesadzimy to wyjdzie z tego jedynie tragedia, a nie intrygujący set.     

    Dziś w swoim filmie pokażę Wam te najbardziej popularne i najczęściej używane efekty audio. Przybliżę Wam także parametry danych efektów oraz opowiem nieco o rodzajach setów djskich i o tym jak można je rozszerzyć i kreatywnie bawić się muzyką, nie tylko grając cudze utwory, lecz także robiąc np. pętle, dodając sample, czy wokale. Dzisiejszy rozwój technologii oferuje nam DJ-om bardzo wiele, tylko od nas zależy czy z tych dobrodziejstw skorzystamy. Chcę tylko podkreślić jeszcze, że zanim dorwiecie się do efektora to najpierw opanujcie podstawy, czyli granie na słuch, mixowanie, frazowanie, itd. Dopiero później wdrażajcie efektor w swoje sety. Na koniec tego wpisu muszę powiedzieć, że miałem "przyjemność" słuchać kilku takich dejotów, którzy jedynie co poznali, to efektor, natomiast jakimś cudem ominęli podstawy tego fachu i delikatnie mówiąc, nie wychodziło im to na dobre...  Jeśli nie chcecie popełnić ich błędów, to zapraszam tu: klik. Lecz, jeśli poznaliście już podstawy i pragniecie dowiedzieć się więcej to zapraszam na poniższy film. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger