11.7.22

Muzyczny Przegląd #6 - O.Y.S


Od momentu publikacji ostatniego wpisu z pod znaku Muzyczny Przegląd minęło trochę czasu, co nie oznacza, że ten cykl się urwał, wręcz przeciwnie… Dzisiejsza część udowadnia, iż ten cykl ma się całkiem dobrze. A cóż dziś zobaczycie i usłyszycie? Nietuzinkową artystkę z jej interesującym singlem o wymownym tytule, który pojawia się w dwóch wersjach. Przed Wami O.Y.S i jej singiel "Znaki"! 


O Artystce…


Pod tym tajemniczym pseudonimem kryje się Patrycja Orzeszyńska - wokalistka o barwnym, życiowym doświadczeniu przeplatanym wieloletnimi poszukiwaniami muzycznych inspiracji. Śpiewała już jako dziecko, dzieliła scenę z muzykami ze świata pop-u, opery, alternatywy, czy disco ale to muzyka elektroniczna pozwala jej na wolność ekspresji, a tym samym na połączenie się ze słuchaczami w sposób energetyczny, intymny i szczery. 

Warto dodać, iż artystka współpracuje także z producentem muzycznym, kryjącym się pod pseudonimem BRAINFREEZER, który  działa w branży jako producent, songwriter, instrumentalista i wokalista. Ma na swoim koncie dwie złote płyty a albumy z jego udziałem wielokrotnie znajdywały się na zestawieniach OLiS. Nie ogranicza się zarówno gatunkowo, jak i w środkach wyrazu korzystając z umiejętności grania na wielu instrumentach, a także znajomości różnorodnych technik produkcji muzyki. 

Oboje tworzą duet, którego misją jest ponowne zdefiniowanie polskiej elektroniki. Delikatny wokal, oryginalne teksty i brzmienia żywych instrumentów to 3 podstawowe elementy ich tracków. Muzyka duetu bazuje również na wrażliwości, nieszablonowej wizji klubowych bitów i ogromnej potrzebie wyrażania siebie. 


Znaki


„Znaki” to trzeci singiel tego duetu wokalno-producenckiego. Jest to utwór o poszukiwaniu połączenia i kontaktu ze światem, a tym samym, z najbliższymi osobami. To krótka opowieść o kobiecej sile, odnajdywaniu pewności siebie i braniu spraw w swoje ręce, gdy wymaga tego sytuacja - dodaje Artystka. Utwór pojawił się w dwóch wersjach; oryginał i remix. Warto dodać też, że remix utworu powstał we współpracy z duetem producenckim Pink Control - chłopaki też mają na koncie wiele ciekawych kolaboracji z zagranicznymi gwiazdami muzyki klubowej.  

Co ciekawe, w teledysku do utworu ”Znaki” udział wzięli Loczek i Nicki - bardziej znani jako Loczniki - para tancerzy z Poznania specjalizujących się w stylu popping. Od dwóch lat prężnie rozwijający się na TikToku gdzie zgromadzili już ponad milion obserwujących. W swoich filmach skupiają się na ruchu tanecznym, anime, grach oraz rozbawianiu widzów.


O.Y.S - ZnakiO.Y.S - Znaki (Pink Control Remix)


Podsumowanie…


Ogółem rzecz biorąc, „Znaki” to interesujące połączenie muzyki elektronicznej z polskim wokalem. Mimo, iż takich połączeń jest na naszym rynku sporo, to trzeba przyznać, iż nie każdy potrafi trafnie zespolić te dwie, mogłoby się wydawać tak oddzielne rzeczy. Tutaj zarówno O.Y.S jak i BRAINFREEZER wykonali kawał dobrej roboty. Całość dopełnia ciekawy teledysk oraz remix.  Po więcej zapraszam na social media artystki. 

Facebook - klik  
Instagram - klik 
TikTok - klik 
Youtube - klik
Spotify  

  

5 komentarzy:

 1. Paulina Kwiatkowska11 lipca 2022 22:44

  Dobrze wiedzieć jak naprawdę nazywa się wokalistka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej artystki, ale to raczej nie moja muzyka.

  Hm, nie mogę zalogować się na Twoim blogu do swojego konta google.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, każdy ma inne gusta. ;)

   Co do logowania się... Nie wiem co się stało, ale ja też nie mogę zalogować się do konta google na blogach od bloggera. Na przeglądarce Safari mnie wylogowało i nie chce zalogować, natomiast na Chrome jestem zalogowany i tutaj to działa.

   Usuń
 3. Podoba mi się ten wpis z Muzycznego Przeglądu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger