12.9.22

Muzyczny Przegląd #7 - Lubert


         Skończyły się już wakacje, jesień puka do naszych drzwi, więc czas na nowe wpisy. Jednym nich jest już siódma część cyklu Muzyczny Przegląd, w którym to prezentuje ciekawych artystów, muzyków. W tej części pragnę przedstawić Wam utwór, który jest swoistą zapowiedzią nowego projektu Lubert, za którym stoi nie kto inny jak sam Tomasz Lubert. Dla tych, którym te nazwisko może wydawać się obce, mogę powiedzieć tylko tyle, że jest on założycielem takiej grupy jak Virgin, którego wokalistką była Doda. Współpracował także z takimi artystami jak: Ewa Farna, Antek Smykiewicz i wielu innych. Aktualnie pracuje nad swoim projektem Lubert, o którym opowiem dziś co nieco.  

O projekcie…


        Projekt Lubert jest nową muzyczną propozycją od Tomasza Luberta, którą prezentuje słuchaczom wraz grupą przyjaciół w osobach: Karla "Strzelba" Strzebońska, Bartosz Miecznikowski Piotr "Posejdon" Pawłowski. Jak mówią sami artyści, jest to zupełnie nowa jakość na naszym rynku muzycznym. Muzycy połączyli nowoczesne brzmienia wraz z rockowymi riffami gitarowymi a całości dopełnia charakterystyczny wokal charyzmatycznej wokalistki Karoliny Strzebońskiej, „pieszczotliwie” nazywanej „Strzelba”. Za produkcję utworu odpowiada Wojtek Horny. Myślę, że warto opowiedzieć też o osobach, które oprócz Tomka Luberta biorą udział w tym projekcie.

 

    Strzelba - Karolina Strzebońska (wokal)absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie wiolonczeli. Z muzyki utrzymuje się od najmłodszych lat. Już jako 15-latka śpiewała na weselach, co pozwoliło jej w późniejszym czasie na samodzielne utrzymywanie się i ukończenie studiów pedagogicznych w Krakowie i Warszawie. Uczestniczka w 12 edycji The Voice of Poland (początkowo w drużynie Tomsona i Barona, później skradziona przez Marka Piekarczyka doszła aż do ćwierćfinału).


    Posejdon - Piotr Pawłowski - multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Współpracował między innymi z takimi artystami, kapelami i instytucjami jak: Dada, Closterkeller, Chocolate Spoon, Albert Rosenfield, John Porter Band, Piotr Bukartyk, Mech, Elektryczne Gitary, VIRGIN, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Orkiestra Filharmonii Warszawskiej, Orkiestra Teatru Wielkiego w Warszawie i wiele innych.


    Bartosz Miecznikowski - kompozytor, gitarzysta, jako muzyk sesyjny nagrał gitary na około 30 albumach wykonawców takich jak: Jay Delano, Sylwia Grzeszczak, Mezo, KASA, czy Chojnacki. 


Lubert - „Desire”


 „Desire” to zapowiedź debiutanckiego albumu projektu LUBERT, na którym poza premierowymi utworami znajdą się również dwa covery niespodzianki. Do singla powstał odjechany teledysk, kręcony nocą na ulicach Łodzi, w którym gościnnie udział wzięła mistrzyni driftu Karolina Pilarczyk oraz Karol Majewski. Zdjęcia pościgowe robią wrażenie a całość dopełnia wspaniała nocna panorama Łodzi. Producentem klipu jest wytwórnia muzyczna" KarlTom”.


Podsumowanie


  „Desire” to bardzo ciekawa propozycja od osób z dużym doświadczeniem muzycznym, czy też scenicznym, które doskonale znają się na swojej robocie, co przekłada się na duże prawdopodobieństwo odniesienia tzw. sukcesu. A Wam jak przypadł do gustu najnowszy singiel dzisiejszych gości? Dajcie znać w komentarzach i jeśli chcecie to zaglądajcie na social media projektu Lubert. Tam znajdziecie nowości, świeżutkie informacje. Serdecznie polecam! 


Social media: 

Facebook: klik

Instagram: klik

Youtube: klik

Smartlink do singla: klik 2 komentarze:

  1. Nie wiedziałam o tym projekcie. Ciekawe brzemienie.

    OdpowiedzUsuń
  2. W tym roku nie ma za wiele albumów, które byłyby dobre. Może w przyszłym roku artyści postarają się bardziej?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger