15.10.20

Muzyka sposobem na przetworzenie wewnętrznych emocji - wywiad z Bartkiem 'MesBrutah' Dzienkiewiczem (NiePełnosprawni)

        Los czasami bywa przekorny, zabiera nam jedno, daje coś innego lub zostawia część tego co mamy. Szczególnie widać to na przykładzie moich gości, którzy udzielili wywiadu w tym cyklu. Można odnaleźć radość i spełnienie w życiu, pomimo niepełnosprawności. Tak też jest w przypadku mojego kolejnego gościa, który można powiedzieć, jest kolegą po fachu, czyli dj-em, producentem, wydawcą - Bartek Dzienkiewicz, szerzej znany jako MesBrutah. Bartek kilka lat temu złamał kręgosłup na wysokości szyjnej. Pomimo wypadku, miłość Bartka do muzyki nie zmalała, dlatego też postanowiłem zaprosić go na wywiad do naszego cyklu NiePełnosprawni i przedstawić Wam jego postać. Zapraszam serdecznie do czytania wywiadu.


Opowiedz o sobie

Mam 37 lat, Mieszkam w Warszawie zajmuje się dj-ingiem, produkcją muzyczną, ostatnio działam też jako wydawca, prowadzę małą niezależną wytwórnię muzyczną Trofika Records.

 

Jak wygląda Twój typowy dzień?

Wstaję, ogarniam się, następnie ćwiczenia, rehabilitacja. Po południu spędzam czas z rodziną, a jeśli jest możliwość to zajmuje się muzyką.

 

Czy po wypadku Twoje spojrzenie na świat zmieniło się w jakiś sposób? 

W pierwszych latach po wypadku wszystko nastawione było na rehabilitację. Później właściwie wróciło w miarę do normy. 3 dni po moim powrocie ze szpitala urodził się mój synek i to jego pojawienie się bardziej zmieniło spojrzenie na wiele rzeczy.

 


Czym jest dla Ciebie muzyka? 

Sposobem na przetworzenie wewnętrznych emocji, ekspresję. Daje mi możliwość rozwoju oraz osiągnięcia satysfakcji.

 

Wróciłeś po wypadku do grania. Jakie przeszkody napotykasz w klubach i jak sobie z nimi radzisz?

Zazwyczaj nie widzę jakichś większych problemów. Docelowo wybieram kluby, które nie mają utrudnień architektonicznych, chociaż niedawno wnosili mnie na rękach na jedną z imprezowych barek nad Wisłą. W większości sytuacji wszyscy są bardzo pomocni, aczkolwiek bary są trochę za wysoko.

MesBrutah - Endospora


Który z występów zapamiętałeś najlepiej i dlaczego akurat ten?  

Prawdopodobnie będzie to koncert, który Zagraliśmy z zespołem Babylon Raus jako support przed Asian Dub Foundation na Festiwalu Rób Rege.

 

Aktualnie grasz z kontrolera, jednak gdybyś mógł wybrać to skłaniałbyś się ku winylom czy pozostałbyś przy kontrolerze i cyfrowym graniu? Jeżeli możesz, krótko uzasadnij.

Nic nie jest w stanie zastąpić magii obcowania z analogowym nośnikiem jednak, gdy wspominam ciężar kuferka to doceniam zalety digitalizacji.

 


Jesteś także producentem muzycznym, grasz również w zespole Babylon Raus. Czego używasz do produkcji i jaki instrument, bądź maszyna jest najbliższa Twojemu sercu? Jeżeli możesz, krótko uzasadnij.

W tej chwili jest to głównie komputer z ekranem dotykowym oraz sampler/groovebox/synth Novation Circuit + niezastąpiony Korg Kaoss Pad, ale tęsknię za moim ukochanym Akai mpc 2000 i Waldorfem Microwave XT, które niestety, są już dla mnie zbyt trudne w obsłudze ze względu na sparaliżowane ręce.

MesBrutah - AdaptTrofika Records - wytwórnia założona z myślą o wydawaniu kompilacji charytatywnych, wspomagających Twoją rehabilitację i nie tylko. Opowiedz mi jak to się zaczęło, kto był pomysłodawcą i jakie plany wydawnicze ma wytwórnia?    

Za impuls do powstania  wytwórni należy uznać moment gdy leżałem jeszcze w szpitalu. Któregoś dnia odwiedził mnie kumpel dj Beetroot i to on pierwszy rzucił pomysł zrobienia płyty cegiełki. Odpowiadał też za projekt graficzny pierwszych dwóch części. Po pierwszej płycie przy której produkcji również współpracowałem, postanowiłem, że warto rozwinąć działalność i nieco ją skonkretyzować. W tym roku wydaliśmy epkę niewidomego artysty tworzącego pod pseudonimem Karpesh, oraz kolejną składankę tym razem w celu pomocy djowi Piro. W niedalekiej przyszłości chciałbym wyprodukować kolejne wydawnictwa ciekawych artystów, a także własny album lub chociaż epkę, może na winylu.

 


Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość?

Zadbać o zdrowie. Rozwijać się. Nie zwariować.


MesBrutah w The Blue Oyster         Jeżeli chcecie zapoznać się z twórczością Bartka to zapraszam na te strony: Bandcamp, Mixcloud, Souncloud, Trofika Records, Trofika Records w Side One. Zajrzyjcie także na jego kanał na YouTube. Możecie też wesprzeć Bartka w rehabilitacji. Więcej informacji na fanpage - Dla Bartka.4 komentarze:

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger