26.3.21

Winylowy Przegląd #12


    Pewnie się zdziwicie dlaczego mamy dwa przeglądy płyt w tym samym miesiącu, ale już spieszę z wyjaśnieniem... Przyznam szczerze, że wynika to z wszelkich opóźnień i przerw w pisaniu bloga. Tak wyszło, że mamy dwie części teraz, natomiast od kwietnia Winylowy przegląd wróci do swoich ram czasowych i będzie publikowany jak do tej pory: w czwarty piątek miesiąca. Dodatkowo, powstanie też swego rodzaju odnoga tego cyklu, czyli Winylowy Przegląd on the road. Polegać on będzie na tym, że to Wy, drodzy miłośnicy czarnych płyt będziecie prezentować swoje perełki z kolekcji. Dlatego też jeśli chcecie pojawić się w tym cyklu to proszę, wybierzcie kiła płyt i napiszcie kilka słów o nich oraz co nieco o sobie i swojej kolekcji na adres: muzykanakolkach@gmail.com. A tym czasem zapraszam Was na dwunastą część Winylowego przeglądu. A co dzisiaj? Sowita porcja muzyki elektronicznej, okraszona polskim popem. 

 

DJ OKO - Endless exploration part 2 

Na pierwszy ogień idzie najnowsza epka zatytułowana Endless exploration od DJ OKO. Jak można się domyślić, jest to druga część. Pierwszą oczywiście też posiadam w swoich zbiorach. Na tej epce, którą dziś przedstawiam znajdziecie cztery utwory od tego artysty, przy czym jeden utwór, a dokładnie Constant time został zrobiony przy udziale niemieckiego dja i producenta Chris Stussy. Zarówno pierwsza jak druga część Endless exploration zostały wydane w francuskiej wytwórni Berg Audio, która to wyróżnia się na tle innych nie tylko muzyką, ale także i okładkami, inspirowanymi architekturą socjalistyczną. Zawartość muzyczną tejże epki określiłbym jako atmosferyczny deep house, opleciony minimalistycznym beatem. 

 

Tripmastaz - The Archives: Tripmastaz 

The Archves: Tripmastaz to druga epka w dzisiejszej części, która została wydana w wytwórni Berg audio, dodatkowo na 10" winylu. Prawdę powiedziawszy, jest to pierwszy winyl w tym rozmiarze w mojej kolekcji. Stylistycznie, wydawnictwo te, zbytnio nie odbiega od standardu muzycznego tejże wytwórni. Klimat jest ciut cięższy, aniżeli w propozycji powyżej. 

 

 

John Hut - Trees 

Pozostając w klimatach deep house oraz Francji, chciałbym przedstawić Wam najnowsze wydawnictwo z wytwórni Aku, które wywodzi się z francuskiej wytwórni Yoyaku. Trees, bo o tej epce mowa to zwiewne, lekkie i przyjemne pląsy w rytm deepowych i minimalistycznych pętli. Bardzo wpasowuje się w wiosenny klimat, więc pomyślałem, że warto taką płytę mieć w swojej kolekcji. 


 

Chino - Early days 

Z Francji przechodzimy do Polski, bowiem chciałbym przedstawić Wam epkę polskiego producenta Chino. Epka ta została wydana w polskiej wytwórni Recognition Records w 2013 roku, co oznacza, że ma na swoim karku już 8 lat. I Muszę się wam do czegoś przyznać... Przez kilka lat polowałem na tę epkę, ze względu na utwór Raw & Rugged, który uwiódł mnie swoim ciekawym wokalem i hipnotyzującym beatem. Niemniej reszta epki, co mogę śmiało powiedzieć, również przypadła mi do gustu.  

 

 

Krzysztof Zalewski - Zabawa 

Na koniec, jak obiecywałem, odbijemy od muzyki elektronicznej, bowiem chciałbym okrasić tę część ciut innym gatunkiem. Album, który teraz przedstawiam, czyli Zabawa to piąte wydawnictwo w dorobku artysty, Krzysztofa Zalewskiego. To z tego albumu pochodzą znane utwory jak tytułowa Zabawa, Wszystko będzie dobrze czy Annuszka. Myślę, że warto mieć ten album w swoich zbiorach, bowiem jest on w moim odczuciu bardzo dobry i warty przesłuchania w całości.     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger