25.10.21

Muzyczny Przegląd #3 - skowronek.


  Trzecia część Muzycznego Przeglądu będzie miała ciekawy charakter, bowiem moim dzisiejszym gościem jest osoba, młody artysta obracający się w rockowych klimatach, chociaż zabawa stylami nie jest mu obca. Warto dodać, że w swoich utworach skupia się na obserwacji ludzi i emocji, komentuje mentalność Polaków i idealnie wplata tematy polityczne, religijne czy też dotyczące spraw codziennych, jednocześnie wyłączając nienawiść, traktując wszystko z przymrużeniem oka. Skowronek. bo to on jest dziś moim gościem co prawda wydał już album, jednakże jest on dostępny tylko w formie cyfrowej. Obecnie chce wydać album w formie materialnej czyli na płycie CD. Ukazały się nawet dwa single promującą tę płytę. Jednak zanim wspomnimy o nadchodzącym albumie, to warto przybliżyć sylwetkę mojego dzisiejszego gościa. Skowronek. czyli Patryk Skowroński to kaliski muzyk i gitarzysta rockowy. Jak sam o sobie  mówi: pochodzę z najstarszego miasta w Polsce, Kalisza. Przygodę z muzyką zacząłem już w sumie od najmłodszych lat, słuchając z tatą starych dobrych Polskich rockowych zespołów, ale sam zacząłem grać na gitarze, mając około 14 lat. Uczęszczałem do Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Gram również na gitarze basowej, klawiszach oraz trochę na perkusji. Grałem w różnych zespołach, chociaż największe jakieś osiągniecie zdobyliśmy z zespołem THE RISKERS, zdobywając nagrodę publiczności na festiwalu im. Pawła Bergera. Z zespołem THE RISKERS zawiesiliśmy działalność, później wyjechałem do Anglii, gdzie obecnie jeszcze mieszkam. Tutaj w sumie podczas lockdown’u zacząłem pracę nad swoim pierwszym solowym wydawnictwem „Ciemna Strona Umysłu.”, która jest zlepkiem, obserwacji ludzi i ich emocji oraz moje własne przeżycia. Płyta jest na razie tylko dostępna na platformach streamingowych oraz na moim kanale YouTube, ale jest plan w przyszłym roku wydać na CD. Chociaż obecnie skupiam się na nowym wydaniu. 


Nowe wydawnictwo skowronka zaplanowane jest na luty/marzec 2022. Płyta będzie nosić tytuł „PRZYSŁOWIANIN”. Jak sam artysta przyznaje: utwory będą z różnymi przekazami na temat mentalności w Polsce, trochę polityki, religii czy też spraw codziennych, ale bez zbędnej nienawiści w tekstach, bardziej groteskowo i sarkastycznie. Po czym dodaje: Ogólnie boli mnie to, że Polacy zamiast być dla siebie dobrym jako jeden naród to dzielą się w każdym możliwym aspekcie życia stąd po części taki temat nagrań. Wiem, wiem, brzmi to jak Utopia, ale przecież pomarzyć wolno, zresztą to tylko wizja literacka artysty he he :D Nie można nie wspomnieć o tym, że ukazały się już dwa single promujące tę płytę: „Pałatka” oraz „A Ty POLsko wronek!”. Trzeba podkreślić, że wydanie płyty odbywa się za pomocą crowfundingu, więc jeśli chcecie wesprzeć twórczość Patryka to zapraszam tutaj - klik 


Zapraszam też na social media skowronka gdzie możecie śledzić jego aktualne poczynania muzyczne: 
Facebook - klik 
Instagram - klik @jedynyskowronek

Soundcloud - klik 

skowronek. na Spotify   


5 komentarzy:

 1. Skowronek :) Ale skowronki są takie maleńkie i delikatne :) Lubię rocka, więc chętnie się zapoznam bliżej. Bardzo mi się podoba tytuł płyty. Zwraca uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tutaj trafił się taki skowronek z pazurem. ;) A Twórczość skowronka jak najbardziej polecam. :)

   Usuń
  2. Dzięki NIKA! Bardzo się cieszę, że się podoba :)
   Pozwolę sobie zaprosić do obserwowania moich kanałów! Wkrótce premiera trzeciego, a zarazem ostatniego singla z płyty "PRZYSŁOWIANIN" ! Będzie mi niezmiernie miło jeśli również go wysłuchasz!

   pozzzdro ;***
   Pat

   Usuń
 2. DZIĘKI PIOTRZE ZA PIĘKNY ARTYKUŁ NA TWOIM BLOGU! <3

  WYBACZ za opóźnienie z komentarzem, ale nawał pracy ostatnio :P

  pozzzdro ;***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłem choć trochę pomóc w promocji dobrej muzyki :)
   Pozdro :)

   Usuń

Copyright © Muzyka na kółkach , Blogger